PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олександр Мусієнко

Розпуск парламенту: чому юридично сумнівно

На інавгурації новообраний президент оголосив про розпуск парламенту.

З політичної точки зору, для Володимира Зеленського розпуск Верховної Ради – дуже вигідне рішення. 

На гребені свого поки що високого рейтингу президент намагається отримати якомога більше влади та повноважень. Для цього йому потрібна своя велика фракція в парламенті, яка відіграватиме чільне місце у майбутній коаліції та формуватиме уряд.

Саме високим рейтингом Зеленського та недовірою більшості громадян до Верховної Ради команда президента легітимізуватиме рішення про дострокове припинення повноважень парламенту.

Що ж до підстав юридичних, то виникають певні суперечності.

Читайте: Інавгурація Зеленського (ОНЛАЙН)

По-перше, кажуть, що коаліції не існувало ледь не з 2016 року, бо у Народного фронту та Блоку Петра Порошенка не було 226 голосів.

По-друге, про припинення існування коаліції голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив лише 17 травня 2019 року після відповідної заяви фракції Народний фронт.

Саме з цього моменту має відраховуватися 30 днів для проведення консультацій з метою утворення нової коаліції. Якщо вона не буде утворена в зазначений термін, лише тоді можна говорити про розпуск парламенту.

Читайте: Дострокові вибори до Ради неможливо зупинити після указу президента – ЦВК Розпуск Верховної Ради: чи може Зеленський це зробити Зеленський запропонував Кабміну Гройсмана подати у відставку

Юридично ситуація виглядає спірною, а дехто з депутатів, можливо, оскаржуватиме таке рішення. Тоді вже суд вирішуватиме, яким днем можна вважати факт розпаду коаліції.

Політично легітимізувати рішення про розпуск Ради Зеленському вдасться знову ж таки через рейтинг. У підсумку можна сказати, що рішення президента дуже вигідне та політично доцільне. Юридично – спірне і сумнівне.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка