PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Михайло Амосов
Автор: Михайло Амосов

Ринок землі в Україні: чорноземи не стануть місцем для захоронення відходів

З 1 жовтня 2020 року в Україні планується відкриття ринку землі.

20 вересня на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з’явився законопроект про ринок землі. А 10 жовтня у Верховній Раді зареєстрували оновлений проект закону №2178-10 про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Після 18 років заборони на продаж землі у суспільства є чимало побоювань та стереотипів, пов’язаних із запуском ринку.

Наразі українські чорноземи використовуються не лише для вирощування пшениці, соняшнику чи кукурудзи, їх виснажують ріпаком та різними відходами.

В Україні не контролюється утилізація тари з-під речовин для захисту рослин (пестициди, гербіциди). Є певні ризики, що ця проблема може загостритись. Проте вона спостерігається вже й сьогодні. І тут не важливо, є ринок землі чи немає, оскільки недобросовісних виробників вистачає, – розповідає Михайло Амосов, експерт з сількогосподарських питань.

Читайте: Як відкритий ринок землі допоможе відновити родючі українські ґрунти

Під час дії мораторію люди вигадували безліч схем використання землі не за призначенням. Наприклад, для будівництва птахоферми могли йти в хід як чорноземи, так і інші ґрунти, оскільки, за документами, цільовим призначенням зазначалось вигодовування птиці, а не промислове будівництво ферми.

Через капітальне будівництво 20-40 га поля залишається без чорнозему.

Читайте: Законопроект про ринок землі у Раді: обмеження, санкції та як оцінюватимуть гектар $60 тис. за гектар та розвиток сімейних ферм: як працює ринок землі у світі Детінізація та дешеві кредити для фермерів. Що змінить відкритий ринок землі

Все залежить від правильного формулювання діяльності на території певної земельної ділянки, адже так можна обійти будь-яку заборону на цільове використання землі. До того ж, щоб запобігти незаконному викиду будь-яких відходів, важливо контролювати утилізацію.

Запуск ринку землі в Україні як не покращить, так і не погіршить ситуації.

Автор: Михайло Амосов, експерт з сількогосподарських питань центру екологічних ініціатив Екодія.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка