PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Саміт НАТО: як струсонули Європу і висновки для України

11 липня 2018 року завершився перший день саміту НАТО у Брюсселі.

Сполученим Штатам Америки і адміністрації діючого президента Дональда Трампа дуже не подобається ідея будівництва другої нитки газопроводу Північний потік, оскільки це поглиблює політичні та економічні зв‘язки між РФ та Німеччиною і робить німців ще більш залежними від постачання газу саме з РФ.

Читайте: Німеччина опинилася в полоні Росії – Трамп

Для американців такий варіант є недопустимим, оскільки уся геополітична доктрина США, починаючи від Альфреда Мехена, Джона Маккіндера, закінчуючи Збігнєвом Бжезінським та Гентрі Кіссінджером побудована таким чином, щоби не давати Росії суттєво зближуватись особливо із Німеччиною та іншими країнами ЄС.

На прикладі неодноразових заяв Трампа можна побачити, що ці живі концепції і реалізуються. Крім того, Дональд Трамп, ще під час виборчої кампанії, говорив про необхідність збільшення видобутку американських енергоносіїв, зокрема скрапленого газу, і його транспортування в Європу.

Читайте:  Трамп назвав Німеччину бранцем Росії. Що відповіла Меркель

Саме тому позиція США щодо Німеччини виглядає зрозумілою, або збільшуйте купівлю американського газу і знижуйте залежність від РФ, або США не платитиме за вашу безпеку. Різко, але справедливо.

Хтось давно вже мав струсонути Європу в питанні зниження економічних і інших зв’язків із РФ.

Дійсно, Угорщина зараз різними способами намагається тиснути на Україну з метою внесення вигідних для себе змін у так званий мовний закон викладання в навчальних закладах.

Однак, при всій повазі пограти у велику геополітику і заблокувати зближення НАТО з Україною сама тільки Угорщина не в змозі.

Бо при бажанні у США або інших членів Альянсу можуть виникнути питання, на якій підставі, наприклад, Угорщина здійснює військове співробітництво з Росією і ремонтує там деякі свої гвинтокрили.

Гадаю, що наразі зближенню України із НАТО, на жаль, перешкоджає позиція і інших країн крім Угорщини таких як Німеччина, Італія, частково Франція. Нам дають зрозуміти, що до вступу України в НАТО ці країни поки точно не готові.

Тобто причина більше геополітична. Але і тут не треба сильно розчаровуватися, потрібно максимально використовувати співпрацю між Україною та Альянсом для проведення реформ в сфері оборони та безпеки.

Читайте:  Столтенберг сказав, чого Україні не слід очікувати від саміту НАТО

Для України важливо зберегти можливість фінансової допомоги через трастові фонди НАТО для розвитку програм із кібербезпеки, логістики, навчань військових підрозділів, інших важливих напрямків.

Окремо слід виділити і необхідність роботи із кожною державою членом Альянсу в напрямку напрацювання важливих зв’язків в сфері оборони та безпеки з подальшим укладанням двосторонніх оборонних угод. В першу чергу із Америкою, з метою отримання статусу союзника США поза НАТО.

Читайте: Саміт НАТО: що очікувати Україні та наскільки небезпечні перепони з боку Угорщини

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка