PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олександр Роднянський

Серіал Чорнобиль: чому він унікальний

Я вже писав про міні-серіал Чорнобиль після перегляду його першої серії і тепер, коли серіал завершився, хочу висловитися ще раз.

Моя думка про серіал не змінилася: це унікальне за своєю точністю та педантичністю опрацювання деталей висловлювання, що має колосальний потенціал суспільного резонансу.

Впродовж усіх п’яти серій як головну тему Чорнобиль зберіг історію колосальної брехні.

Саме в протистоянні з державною брехнею, замовчуванням масштабів трагедії, зі страхом, звичайним людським боягузтвом і проявляються головні герої серіалу.

Тому вони такі сильні та привабливі – і академік Валерій Легасов, і віце-прем’єр радянського уряду Борис Щербина, й Уляна Хомюк – єдиний персонаж, який не має прямого прототипу в дійсності, але зібраний з безлічі реальних вчених.

Читайте: Серіал Чорнобиль оцінили краще Гри престолів

Саме ці люди зберігають людську гідність та внутрішню відповідальність. Саме вони, безстрашно і незважаючи на наслідки, протистоять як жахливій ​​катастрофі та її наслідкам, так і відсталості радянської системи.

Читайте: Серіал Чорнобиль 2019: чи погоджуються ліквідатори зі сценаристами

Я знаю, що багато засобів масової інформації, та й конкретні люди, які, як правило, представляють консервативний сегмент нашого політичного життя, сприйняли цей серіал болісно та з образою.

Вони розцінили його як образу нашої минувшини, історії та радянських людей. Я розумію хворобливість сприйняття подібних історій та недовіри до іноземних кінематографістів, які ніколи не були раніше помічені в акуратному та шанобливому ставленні до радянської історії.

Але цей серіал особливий. Він точний та повний поваги стосовно людей, яким довелося зіткнутися з жахливою бідою.

Читайте: Серіал Чорнобиль збільшив потік туристів у зону відчуження на 30%

Серіал безпрецедентний за глибиною розуміння обставин складної трагедії. І це справжній реквієм тим, кому довелося пожертвувати собою.

Важливо і те, що цей серіал зробив один з найважливіших епізодів нашої історії – подвиг ліквідації наслідків катастрофи – частиною міжнародних контекстів, таких важливих, як порятунок залишків британської армії в Дюнкерку або несправедлива і трагічна війна американців у В’єтнамі.

Автор: Олександр Роднянський, режисер, продюсер.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка