PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олександр Мусієнко

Сі Бриз 2019: результати навчань і зміцнення ВМСУ

Традиційні щорічні військові навчання Сі Бриз 2019 у Чорному морі завершилися.

Цього року вони були одними з наймасштабніших і за кількістю учасників – це 19 країн-членів НАТО – і за відпрацьованими завданнями. Навчання проходили на землі, у повітрі, на морі і під водою. Були відпрацьовані спільні навички у протиповітряній обороні, маневрах та стрільбах на морі, протикорабельних діях, блокуванні поля бою, рятувальних операціях.

Маневри відбулися відповідно до стандартів НАТО, й українські військовослужбовці отримали високі оцінки від своїх колег з Північноатлантичного альянсу, а прогрес у зміцненні та розвитку Збройних сил України – позитивні відгуки.

Читайте: Морський парад і провокація РФ. Як пройшли військові навчання Sea Breeze 2019

Дійсно, чого варта тільки картина, коли український флагман Гетьман Сагайдачний у складі спільної групи есмінців ВМФ США та Королівського флоту Британії, а також Канадського фрегата, виконує стрільби, демонструючи хороші показники на рівні військових моряків провідних морських держав.

Підготовка до проведення військових навчань у Чорному морі починається за кілька місяців, а під час виконання спільних завдань країнами-учасницями район проведення навчань, в установленому порядку, оголошується закритим для мореплавання. Незважаючи на цей факт, не обійшлося без інцидентів.

Російський сторожовий корабель Смєтливий, незважаючи на заборону та попередження, увійшов безпосередньо у зону проведення військових навчань і не відповідав на попередження. Такі дії корабля Чорноморського Флоту РФ порушують норми міжнародного морського права.

Думаю, що російський корабель опинився у районі навчань цілеспрямовано, а не випадково. Метою такого небезпечного підходу російського судна була провокація, щоб, по-перше, частково перешкодити планам ведення навчань, а по-друге, перевірити реакцію та дії у такій ситуації кораблів учасників спільних навчань.

Читайте: Потужний український флот: як убезпечити моряків і дати Росії відсіч

Росія таким чином намагається демонструвати обурення та невдоволення щодо таких навчань. Але хочу нагадати, що до 2014 року масштабність таких українсько-американських військових навчань була у рази меншою.

Але після анексії Криму та стрімкої мілітаризації півострова з нарощуванням складу Чорноморського флоту РФ, який кидає виклик не тільки Україні, але і всьому Чорноморському регіону, було ухвалено рішення збільшити масштаби військових навчань Сі Бриз, передусім для зміцнення безпеки України.

Тож вже точно не Україна провокує ескалацію та напруження як у Чорному, так і Азовському морях. Росія після анексії Криму проводить агресивну політику в регіоні Чорного моря, намагаючись встановити мало не одноосібний контроль в акваторії.

Паралельно з проведенням навчань Сі Бриз Збройні сили України, Державна прикордонна служба та Національна гвардія проводять й інші спільні з НАТО навчання у Чорноморському регіоні.

Збільшується інтенсивність заходу військових кораблів країн Альянсу в акваторію Чорного моря та українські порти. Робиться це відповідно до норм міжнародного права про ротаційні терміни базування для певного виду військових суден, яких країни-члени НАТО дотримуються, на відміну від Росії.

Читайте: У НАТО і РФ є фундаментальні розбіжності щодо України – Столтенберг

Окрім цього, США надають допомогу в розвитку українських Військово-морських сил – два бойових катери типу Island прибудуть в Україну найближчим часом.

Зараз йдуть переговори про передення додаткової партії військових суден з США, Канади та Данії. За допомогою США модернізуються військово-морські бази в Очакові та Миколаєві. Успішно пройшли випробування протикорабельних ракет Нептун, а ракетна програма України розвивається та набирає обертів.

Потрібно розуміти, що запорукою стримування РФ в її агресивних планах за встановлення контролю у Чорноморському регіоні є розвиток та зміцнення українських Військово-морських сил і присутність військових кораблів НАТО.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка