PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Шабловська
Автор: Ольга Шабловська

Спілкування на роботі з колегами не склалося. Причини та що потрібно робити

Якщо в колективі не склалися стосунки з колегами по роботі, то причинами можуть бути: ситуація в колективі та ваше ставлення до колег. Наприклад, жорстка конкуренція між колегами, доноси керівництву про будь-який промах один одного та напружена емоційна ситуація в колективі – все це негативно впливає на робочі стосунки.

Опираючись на досвід консультативної практики, пригадую випадок клієнтки, яка розповідала про свій досвід роботи в одному із супермаркетів, де заробітна плата напряму залежала від кількості проданого товару.

Читайте: Чому здорожчали продукти харчування

В кожному відділі було по 3-4 продавці, клієнтів було не настільки багато, щоб продавці були постійно задіяні в роботі. Тому дуже часто виникали сварки через клієнтів: “Це мій клієнт, я вже спілкувався з ним раніше, а ти продав йому товар”. Постійна конкуренція, війна за клієнта, заздрості і сварки створюють негативний емоційний фон. Не дивно, що в такому колективі буде важко побудувати дружні стосунки з колегами.

Але, якщо людина помічає, що змінюючи роботу за роботою у неї не складаються стосунки в колективі, то можливо причина не в колективі. Іноді проблема криється в самій людині.

Може бути, що вона часто конфліктує з колегами. Зауважте, не сперечається, тому що в чесній суперечці, як правило, досягається найправильніше і вірне рішення, а саме конфліктує, протиставляючи себе всім іншим. Або ж зневажає своїх колег, вважаючи їх нижче рангом, статусом, біднішими розумом, гідністю і так далі.

Якщо людина періодично, надто прямолінійно, висловлює свої судження, незважаючи на думку інших, прагне сказати правду в очі, безцеремонно втручаючись в особисте життя колег, то у цьому випадку очевидно, що для досягнення сприятливих відносин з колегами варто самому змінити свою поведінку.

Люди по різному реагують на новий колектив та нову роботу. Мало знайти роботу, потрібно зуміти влитися в новий колектив. Незалежно від свого статусу і професійних навичок, будь-яка людина хвилюється перед зустріччю з новоспеченими колегами.

Читайте: Новая жизнь с понедельника! Как начать, правила и что под запретом

Людей можна поділити на три групи, щоб краще зрозуміти як вони налагоджують стосунки з новими колегами:

 • Перша група людей – відкриті (сьогодні їх можна назвати комунікабельними). Це люди , які найлегше сприймають зміну колективу, вміють адаптуватися, налагодити тісні зв’язки та знайти підхід до кожного.
 • Друга група – скриті комунікатори. На перший погляд можна сказати, що вони дуже не привітні та замкнуті, але вже в процесі спілкування (коли перший крок робить колектив) людина розкривається, але на це потрібен певний час.
 • І третя група – закриті. Люди, які не вміють поводити себе в готовому колективі. Вони губляться, не вміють підтримати розмову. І як правило, часто не затримуються довго на своїй позиції, та змушенні шукати нову роботу, де все починається спочатку.

Читайте: Коли спілкування з рідними – пекло. Що робити та як уникнути конфліктів

Що ж робити, аби легко влитися в команду і побудувати хороші стосунки в новому колективі?

 • Постарайтеся з усіма познайомитися. Будьте привітні, усміхнені.
 • Якщо це прийнято в колективі, купіть тортик і влаштуйте чаювання з колегами. Так вам легше буде адаптуватися.
 • Якщо колеги запропонують вам разом пообідати, не відмовляйтеся, щоб у них не склалося враження, що ви нехтуєте ними.
 • Пам’ятайте про зовнішній вигляд. Якщо в компанії є дрес-код, то дотримуйтеся його, якщо ж його немає, то одягніться так, щоб ваш зовнішній вигляд не викликав до вас зайвої уваги, не поспішайте одягати короткі спідниці і топи з глибоким декольте.
 • Придивіться до колег. Визначте ватажка і підлеглих. Визначте негласного лідера колективу і постарайтеся заручитися його підтримкою.
 • Більше слухайте, менше говоріть. З перших днів на новій роботі не слід відкрито вставати на чийсь бік у протистояннях, а також бути відвертими, пліткувати, фліртувати і скаржитися, особливо – на колишній колектив.
 • Підтримуйте традиції, прийняті на новому місці роботи. Відвідуйте святкові заходи та корпоративи.

Пам’ятайте, сприятлива атмосфера в колективі – запорука успішної роботи.

Автор: практичний психолог, коуч, президент Міжнародної психологічної асоціації проективних методик (МПАПМ)

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка