PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олексій Голобуцький

Stand-by не передбачає серйозних умов

Вночі МВФ підтвердив затвердження 14-місячної програми. Stand-by для України – аж до завершення періоду виборів і призначення нового Кабміну. Загалом це має бути $3,9 млрд , з них $1,4 млрд – негайно.

Stand-by не передбачає серйозних умов – це зовсім інша програма.

Таку програму пропонують на проміжний період: коли МВФ розуміє, що 14 місяців – це період президентської, тоді парламентської кампанії, після чого – формування коаліції та створення уряду. Тобто, мінімум рік Україні буде не до продовження системних реформ.

Ця програма не містить серйозних умов. Відповідно, не може виникнути ситуацій, коли фінансування припиняється, через невиконання чогось.

Все буде надано та виконано в строк – це без варіантів. Звичайно, якщо не почнеться повномасштабна війна та ситуація лишиться такою, як вона є.

Ці транші Україні потрібні для  фінансової стабільності та як аргумент для зовнішніх інвесторів. Бо вони, крім того, що дають гроші, пояснюють – для чого та чому. Вчора було пояснення, що уряд виконав чітко попередні умови. Економіка зростає, інфляція зменшується.

Ці гроші потрібні для того, щоб тривали й надалі започатковані протягом попередніх років процеси. Але транші вже не смертельно необхідні, як в 2014-2015 роках, коли ми просто не змогли б без зовнішніх вливань. Сьогодні гроші МВФ необхідні для того, щоб економіка розвивалася.

Автор: Олексій Голобуцький, політтехнолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка