PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Суд у Гаазі: на скільки затягнеться судовий процес та чи виграє Україна

3 червня суд в Гаазі почав розгляд заперечення РФ про наявність у суду юрисдикції за позовом України проти Росії.

Росія у Міжнародному суді ООН звинуватила Україну в “дискримінації російськомовного населення”.

Будь-які аргументи Російської Федерації, навіть якщо допустити “захист російськомовного населення”, не витримують критики в розрізі Конвенції про запобігання фінансуванню тероризму.

Конвенція забороняє передання коштів, інших матеріальних ресурсів, зброї на потреби представників військових нерегулярних збройних формувань, які ведуть незаконні бойові дії.

Тобто позиція Росії виглядає абсолютно хиткою. Не можна виправдовувати вчинення чи сприяння терористичним актам захистом будь-якого населення.

Тероризм виправдати, тим більше в міжнародно-правовій площині – неможливо. В наданні решти аргументів Росії буде виділено певний строк – близько одного року. За цей час вони мають дати свої письмові підтвердження та докази, на які посилаються.

Читайте: Суд у Гаазі: Росія повторила аргументи дворічної давнини

На скільки затягнеться судовий процес

Виходячи з цього, 12-13 місяців Російська Федерація готуватиме додаткові аргументи для представлення своєї позиції. До цього варто додати ще слухання справи, яке може розтягнутись щонайменше на рік-два. Тобто за оптимістичним сценарієм, на рішення суду ООН в Гаазі можна розраховувати не раніше 2022 року.

Позиція України сформульована професійно та достатньо обґрунтовано, й у суду є всі підстави, щоб задовільнити позов української сторони.

Чи виконуватиме РФ рішення суду

Щодо цього є сумніви. Російська Федерація систематично демонструє зневагу до міжнародного права, і ми неодноразово бачили приклади.

Читайте: Це зневага до права і народу! Позиція України щодо заперечень Росії у Гаазі

Але для того, щоб простимулювати виконання рішення суду ООН в Гаазі, варто піднімати питання про додаткові санкції та обмеження щодо РФ.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка