PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Надія Шуляк
Автор: Надія Шуляк

Судовий збір: повернення

Дуже часто люди, врегулювавши ситуацію/спір поза судом, не звертаючи увагу на вже подані до суду документи та сплачений судовий збір, просто залишають сплачені гроші державі, не знаючи своїх прав.

Або ж  особа подає позовну заяву, а суд, посилаючись на те, що спір непідвідомчий або непідсудний, повертає заяву без розгляду.  Питання полягає в тому, що ж із вже сплаченими грошима?

Відповідно до статті 7  Закону України “Про судовий збір”,  сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі:

  • зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом (в цьому випадку судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми);
  • повернення заяви або скарги (судовий збір повертається повністю);
  • відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі(судовий збір повертається повністю);
  • залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв’язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням) (судовий збір повертається повністю);
  • закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв’язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях (судовий збір повертається повністю).

Для того, щоб  позивачу/заявнику скарги  повернули судовий збір, необхідно подати  заяву/клопотання про повернення судового збору. Після того, як   суд його розгляне та прийме  відповідну  ухвалу, необхідно зачекати набрання нею сили.  Ухвала набере силу після закінчення строку на апеляційне оскарження (5 днів з дати отримання ухвали  учасниками справи). Після цього, можна звертатись до відповідного районного підрозділу державної виконавчої служби і чекати повернення судового збору.

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка