PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Василь Саф'янюк
Автор: Василь Саф'янюк

Суперечливі антикорупціонери – як НАБУ відбирає активістів

Третій відбір кандидатів до Ради громадського контролю НАБУ видається суперечливим.

Голосування, яке розпочалося сьогодні о 9-й ранку на сайті Національного антикорупційного бюро, дозволить обрати із 56-ти претендентів 15 нових членів контрольної Ради. Здавалося б, правила ті ж, що й минулого та позаминулого року, однак у 2017-му все це із скандальним присмаком.

Під час попереднього відбору НАБУ відсіяла із різних причин сім громадських організацій. Обурені активісти заявили, що це “договірняк”, конкурс не прозорий і навіть зареєстрували звернення з вимогою включити їхні організації до участі у конкурсі по формуванню громадського контролю за Національним антикорупційним бюро.

І хоча, їхню заяву зареєстрували, але офіційну відповідь дадуть протягом 15-ти робочих днів. Звісно, що до того часу Рада громадського контролю НАБУ вже буде сформована.

Ще одне звинувачення з боку відсіяних громадських організацій: начебто коли їм відмовляли інших претендентів до конкурсу допускали, навіть попри закінчення терміну реєстрації – після 19-го травня.

Активісти також повідомили, що у НАБУ їм запропонували визначити трьох представників і порозмовляти  “OFF THE RECORD”. Такого від головних антикорупціонерів вони не очікували і відповіли, що чекатимуть на офіційну відповідь.

А одна із відсіяних, Юлія Грига із ГО Філософія серця навіть розмістила на своїй сторінці в Facebook копії офіційної відмови у реєстрації. Взагалі виходить, якась дурня, або ж “граматична помилка”. Їй відмовили бо, цитую: “статутна діяльність непов’язана з корупцією”. Посилання – тут.

Отакої! Щоб потрапити до Ради громадського контролю при НАБУ треба в статуті мати діяльність пов’язану з корупцією 🙂

Недарма у мене з самого початку були підозри до “партизанської” робочої групи, про діяльність якої на сайті НАБУ “ні гу-гу”.

Аналогічна відмова і для Громадської організації Імунний щит нації: у них теж “статутна діяльність непов’язана з корупцією”.

А ось ГО Асоціація професіоналів корпоративної безпеки не допустили через те, що їхня статутна діяльність не пов’язана із запобіганням та протидією корупції.

Для інших активістів є й такі екзотичні відмови, як то “відсутня копія статуту у вордівському файлі”, або ж “заява кандидата не містить бажання взяти участь у конкурсі”, чи “немає копій всіх сторінок паспорта”.

Тож питань до НАБУ без відповіді чимало, не лише у активістів яким відмовили. Якось це виглядає дріб’язково: адже опрацьовуючи заявки кандидатів, мабуть, можна було у телефонному режимі проговорити з ними і про “копії всіх сторінок паспорта”, і про “вордівський файл” і про “статутну діяльність”.

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка