PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Віктор Артющенко
Автор: Віктор Артющенко

Тренди IBC-2019: телебачення 8К, дрони і українські приставки для Android-TV

Телебачення 5G, екрани надвисокої чіткості і загальне поширення штучного інтелекту – виставка IBC показує телекомунікаційний ландшафт майбутнього. Все те, що вже завтра стане буденністю, сьогодні – новітні досягнення інженерів та маркетологів.

З 13 до 17 вересня я був в Амстердамі на виставці International Broadcasting Convention (IBC). Це головна подія телекомунікаційного ринку в Європі.

Чим же так примітна IBC?

Виставка проводиться в Амстердамі щорічно, починаючи з 1967 року. Ось уже 52 роки експозиції IBC дають вичерпне уявлення про нові тренди у технологіях та апаратурі для створення, переведавання та прийому відеоконтенту.

Цього року у ній беруть участь понад 1,7 тис. компаній. Організатори кажуть про більш ніж 55 тис. відвідувачів з 130 країн. Україна – теж там.

IBC схожа на маленьке місто. Площа експозицій перевищує 50 тис. квадратних метрів. Виставка розділена на кілька тематичних зон:

  • аудіо- та відеотехнології;
  • мультимедіа;
  • радіо- і телемовлення;
  • телекомунікації та всі інші сфери, так чи інакше пов’язані з аудіо- та відеоконтентом.

5G і телебачення

Один з основних трендів цього року – застосування технологій 5G у різних пристроях. Зокрема, зв’язок п’ятого покоління починають активно впроваджувати у телемовлення. Для чого це потрібно?

Тих, хто переходить до використання мобільного пристрою для перегляду відео, в основному YouTube та телебачення, стає все більше. А можливості 4G не безмежні.

Тренди IBC-2019: телебачення 8К, дрони і українські приставки для Android-TV

Тут якраз і стане у пригоді 5G. Переваги зв’язку п’ятого покоління для фахівця очевидні. У чому ж вони полягають? По-перше, 5G розгортається на вільних частотах, і їхнього спектру має вистачити на всіх.

Швидкості у 5G досить, щоб передати контент будь-якої якості. Це вкрай важливо для операторів телебачення. Вони кровно зацікавлені в тому, щоб трансляція не розпадалась на квадрати, як це відбувається за недостатності ресурсів мережі.

По-друге, для телебачення сьогодні куди важливіші мобільні та підключені пристрої з OTT-сервісами, ніж просто телевізори. У середньостатистичній сім’ї сьогодні мобільних пристроїв у рази більше, ніж телеприймачів, і якщо не подбати про розширення мережі сьогодні, то завтра буде пізно.

5G – це шанс створити пропозицію ще до того, як з’явиться потужний попит. Це дуже важливий виклик для виробників. Сучасні споживачі дуже вимогливі, і якщо вони зіткнуться з труднощами на першому етапі знайомства з сервісом, то, ймовірно, не будуть ним користуватися зовсім.

Звичайно, 5G – це не тільки про телебачення. Але про все те, що дасть 5G медицині, автомобілям, інтернету речей та іншим незліченним IT-сферам, складно розповісти у рамках одного тексту.

Новини розумного екрану

Зрозуміло, на виставці практично на кожному великому стенді можна було побачити абревіатуру AI (штучний інтелект). Розумні гаджети зараз у тренді. Наприклад, нові процесори з функціями AI використовують виробники телевізорів. У роботі ТВ штучний інтелект, зокрема, задіяний у спеціальній обробці зображень.

Ця технологія дозволяє перетворювати відео з роздільною здатністю 4К у картинку з якістю 8К для показу на великих дисплеях. AI також використовується у сервісах голосового керування та пошуку контенту і в багатьох інших сферах.

Тренди IBC-2019: телебачення 8К, дрони і українські приставки для Android-TV

Дані у хмарах

Хмарні обчислювальні потужності – це не новинка, але у багатьох компаній раніше існувала недовіра до надійності та безпеки хмарних рішень.

Цього року вже зрозуміло: Все, що може бути перенесено у хмару – буде перенесено у хмару.

Компаніям-постачальникам відеоконтенту більше не потрібні свої сервери, яким потрібне обслуговування, забезпечення безперебійного живлення та оновлення. Можна довірити ці турботи таким глобальним проектам, як GoogleCloud, AWS, Azure. А самим зосередитися на підвищенні якості обслуговування клієнтів і вдосконалення свого відеосервісу.

Тренди IBC-2019: телебачення 8К, дрони і українські приставки для Android-TV

Якщо ще кілька років тому запуск нового каналу займав місяці, то з використанням хмарних обчислювальних потужностей цей час скорочується до декількох хвилин.

Зображенню додають чіткості

Не всі українці ще замінили свої старі телевізори новими екранами з підтримкою 4К. Тим часом в Амстердамі великі гравці вже демонструють серійні моделі ТВ-панелей та відеокамер з підтримкою 8К. А Sony навіть показала панель 16К.

У свою чергу Samsung представив концепт модульної панелі The Wall. Якщо задум маркетологів компанії виявиться правильним, то телевізор, як виріб зі стандартними розмірами, пропорціями екрану, рамками, дозволом скоро втратить актуальність.

Тренди IBC-2019: телебачення 8К, дрони і українські приставки для Android-TV

Схоже на те, що у недалекому майбутньому телевізор довільного розміру та форми може стати просто частиною інтер’єру.

Безпілотники захоплюють небо

На виставці було представлено безліч безпілотних літальних апаратів різного призначення та різних конфігурацій. Особливо відзначилася компанія NTT Docomo з Японії: її розробники показали безшумний сферичний дрон.

Основа конструкції – куля з гелієм. Безпілотник пересувається за допомогою ультразвукових вібрацій. Їх відтворюють спеціальні пристрої, які розташовані з боків сфери.

Тренди IBC-2019: телебачення 8К, дрони і українські приставки для Android-TV

Дрон керується за допомогою звичайного пульта. Експериментальна модель здатна працювати без підзарядки впродовж декількох годин. На ній, як і на звичних для нас дронів, передбачається встановлення відеокамери.

При цьому незвичайний апарат може працювати і сферичним екраном. І, можна не сумніватися, буде затребуваний на масових заходах.

Секрети від Google

На IBC-2019 Google виступила із закритою для широкої публіки презентацією, під час якої обговорювалося майбутнє Android-TV. Однак просочилися кілька фотографій щодо планів компанії, зокрема, ігрової платформи Google Stadia.

Очевидно, наступного року цей потоковий сервіс, який зараз вимагає використання Chromecast Ultra, з’явиться на Android-TV.

Stadia пропонує миттєвий доступ до онлайн-ігор без необхідності їхнього встановлення або попереднього завантаження. Платформа дозволить додаватися у гру під час її перегляду. У рамках будь-якого ігрового стріму.

Приєднався у найцікавіший момент – і граєш! Передбачається, що ігри будуть доступні для різних гаджетів: ноутбуків, настільних комп’ютерів, телевізорів, планшетів та смартфонів.

Тренди IBC-2019: телебачення 8К, дрони і українські приставки для Android-TV

Що показала Україна?

Infomir Group бере участь в IBC з 2012 року. Наш стенд традиційно розміщується у тематичному залі Content Everywhere поруч зі стендами компаній-гігантів – Google, Facebook, Vimeo і низки інших.

У цьому році була представлена ​​наша нова 4K-приставка з повною підтримкою Android-TV. Серед сет-топ-боксів, які представлені на ринках Східної Європи, зокрема, в Україні, у нашого пристрою є тільки один прямий конкурент. Це продукт Xiaomi. Пристрої інших виробників не сертифіковані для Android-TV.

Також ми показали нову версію Мультиекрани TV-платформи Ministra. Це комплекс ПО, який дозволяє операторам розгорнути свій сервіс інтерактивного телебачення і надати його користувачам не тільки на наших приставках, а й на пристроях інших виробників. А окрім того, на SmartTV без використання приставок, на смартфонах і планшетах з IOS і Android.

Україна зовсім не є стороннім спостерігачем глобальних процесів в індустрії телемовлення. Навпаки – ми серед тих, хто задає світові тренди.

Автор: Віктор Артющенко, комерційний директор групи компаній Infomir.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка