PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олексій Барановський
Автор: Олексій Барановський

Ваш смартфон можуть прослуховувати. Як не потрапити на гачок

Вже давно ні для кого не секрет, що через персональні комп’ютери та смартфони можна прослуховувати людей та підключатись до камер, споглядаючи всі події. Та чи легко підключитись до камери чужого смартфона чи ПК? Для цього необхідно мати на телефоні відповідний програмний засіб, який має доступ до камери.

Згадайте, коли ви ставите будь-яку програму на телефоні, зазвичай, інсталятор запитує, чи дозволити доступ до контактів, камери і т.д.

Найчастіше, люди самі встановлюють шкідливі програмні засоби з доступом до камери. Річ у тому, що і в GooglePlay для Android, і в AppleStore для iPhone є перевірка функцій програмного засобу різними способами. Тому певний захист від прослуховування є. Проте, деякі користувачі або “рутують” та “джейлбрейкають” свої телефони та ставлять програмні додатки зі сторонніх джерел.

Читайте:  Вірус в WhatsApp краде смс і записує розмови

В такому випадку ймовірність потрапити на програмне забезпечення, яке містить або повністю, або частково елементи прослуховування, звісно, збільшується набагато.

Інший шлях – це використання вразливостей в легальному програмному забезпеченні та їх експлуатація для доступу до камери або мікрофону на телефоні.

Читайте: П’ять ознак, що ваш телефон прослуховують

Щодо ПК, то тут ситуація дещо простіша з огляду на те, що операційні системи наших ПК більш функціональні, та програмне забезпечення не завжди проходить перевірку на всі функції до встановлення. Знову ж таки, використання хробаків, вірусів, троянів як носіїв загрози прослуховування давно відомо.

Інший шлях прослуховування вже більш технічний. Це перехоплення саме розмов. Але це вже більше питання спецслужб з відповідним обладнанням та можливостями.

Читайте: Хакерські атаки в Україні: система приречена

Різновид гаджету не має різниці. При відповідних можливостях можна підключитись до будь-якого апарату при можливості належного програмного забезпечення. Головне – технологія прослуховування.

Відповідно, старі телефони, на яких операційні системи не підтримували встановлення додаткового ПЗ, ризику щодо такого виду прослуховування не мають.

Убезпечити свої гаджети від подібних маніпуляцій неможливо, якщо ми говоримо про прослуховування за допомогою додаткових програмних засобів. Можемо лише перевіряти систему, цілісність файлів і т.д. На Android вже є купа антивірусів та систем перевірки. Але жоден додатковий програмний засіб не гарантує безпеки.

Звідси випливає і складність проведення таких операцій. Не кожен має можливість встановити відповідне програмне  забезпечення. Проте інфляційність знань постійна. Відео-ролики, як це зробити вже давно є навіть на YouTube. Тому при наявності розуміння, це не так важко зробити, хоча і гарантій, що вдасться, теж немає.

Читайте:  Створення власного бізнесу: як розпочати та ризики

Загалом такими методами користуються спецслужби різних країн світу. Це носить загальну назву “Lawful interception”. В певних державах такі дії, дійсно, дозволені в рамках оперативно-розшукових заходів. Тобто уповноважені органи мають право на встановлення додаткового програмного коду на пристрій підозрюваного з метою перевірки гіпотези або інших оперативних заходів. В Україні подібні заходи передбачені після рішення суду в рамках, якщо людина скоїла тяжкий злочин.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка