PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мазурчак
Автор: Олександр Мазурчак

Вчитель має отримувати зарплату не меншу за поліцейського

Нещодавно МОН презентувало нову концепцію реформування освіти, в якій про підвищення зарплати вчителям сказано лише кілька загальних фраз.

Ми підвищуємо зарплату поліцейським. Але маємо розуміти: недофінансування освіти сьогодні – це зростання навантаження на поліцейських та тюрми у майбутньому. Слід правильно розставляти пріоритети.

Зараз зарплата поліцейського майже втричі більша за учителя. З європейського досвіду, на який так люблять посилатися українські “реформатори”, вчитель має отримувати не менше за поліцейського. Так, наприклад, у Франції зарплата вчителя на 28% вища, ніж у поліцейського, у Швейцарії – на 23%.

Урядовці не лише не думають про збільшення фінансування системи освіти, але й усіма способами намагаються на ній зекономити. У підсумку, ми можемо прийти до ситуації, коли найкращі вчителі залишать школу, а замість нової системи освіти буде суцільна руїна.

Плани уряду щодо скорочення стипендій взагалі якась нісенітниця. В умовах різкого падіння рівня життя українців, переважна більшість студентів буде змушена думати, як прогодуватися, а не про навчання. Як наслідок, катастрофічне зниження кваліфікації випускників вишів. Україна не настільки багата країна, щоб собі це дозволити.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка