PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Леонід Зашкільняк

Велика Польща: чому поляки вважають українців штучною нацією

Те, що Ярослав Качинський співпрацює з Росією – перебільшення. Певна гіпербола зовнішніх відносин, які ми бачимо. Якщо говорити конкретніше, Ярослав Качинський – лідер правлячої партії в Польщі Право і справедливість не проводить промосковську політику. Йдеться про посилення націоналістичних підстав сучасної польської зовнішньої політики. Вони певною мірою співпадають з російським прагненнями нівелювати Україну або підпорядкувати її собі.

Польський націоналізм, так звана “рація стану”, на основі традиційних уявлень про великодержавність Польщі, має свій антиукраїнський аспект чи антиукраїнське спрямування. Чи є таке співпадіння свідомим або несвідомим – питання. Сьогоднішні події свідчать не про проросійську налаштованість польської правлячої еліти, а про пропольську політику з акцентами націоналізму.

Читайте: Гібридна війна з Польщею почалася – чому вона небезпечніша за російську

В Європі та в світі відбувається пожвавлення популістських настроїв, апелювання до інстинктів, пам’яті та традицій. В цьому плані влада Польщі на “крилах” націоналізму намагається вибудувати патріотизм архаїчного взірця, який спирається на ідею великодержавності. А саме Великої Польщі – Речі Посполитої, яка включала в себе землі: литовські, українські, білоруські, сербські, частково чеські. Це – основа польського патріотизму. Ця ідеологія спирається саме на історичність Польщі та історичну польську націю.

Читайте: Львів – польський, Закарпаття – угорське?

Зараз польська сторона намагається повернути відносини в річище нерівноправності. В ролі “архибратів” вони диктують свою лінію історії, традицій, поглядів та звичаїв.

Інша складова конфлікту – архаїчна польська консервативна традиція, про те, що Україна та українці – штучний термін. Мета їхнього створення – протистояння між двома країнами, Польщі та Росії. В цьому є збіг сьогоднішнього протистояння Росії і Польщі на українських землях.

Польща в своїх закликах апелює до минулого, де Польща була великою державою. Це спроба підігріти націоналістичні настрої, ідеалізувати історію і представити минуле як майбутнє.

Автор: історик, кандидат історичних наук.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка