PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Роман Мойсей

Великий піст 2019: поради священника

Великий піст 2019 року триває 48 днів – він почався 11 березня і закінчується 27 квітня. Поститись треба з розумним підходом, тому що піст – це не лише їжа, а і молитва, добрі справи.

Можна не їсти, але нагрішити ще більше – когось образити, не допомогти та інше. Є різні моменти та кожна людина має для себе обрати, як вона це робитиме.

Ти можеш їсти все, але робити добрі справи, допомагати бідним, хворим, молитися за тих людей, які потребують твоєї молитви.

Коли вже береш на себе обов’язок поститись їжею, то не можна когось спокушати, потрібно навпаки підтримувати. Наприклад, якщо людина біля тебе поститься, то не їж перед нею м’ясо – це спокушення.

Підбирати піст кожному варто з великим підходом, обдумуючи, що ти робиш і як саме. Дійсно, є люди, які не можуть поститись, через стан здоров’я. Але якщо вони цього хочуть, то що їм, відмовлятися?

Кожен повинен сам для себе це усвідомити, а краще порадитися зі священиком та, навіть, лікарем. Адже під час посту хвороби можуть загостритися, тому це повинно бути обдумано.

Людина може прийти до священика та попросити благословення на дотримання посту, поспілкуватися та бажано сповідатися, перед початком Великого посту або під час.

Піст не приходить зненацька та людина не повинна прийти і сказати, – все, я буду поститись, а про піст нічого взагалі не знає. Насправді, пости більш акцентовані на монашество, особливо строгі. 

Також потрібно усвідомлювати те, що є різні степені посту.

Особливу користь приносить читання святого письма (приповісті Соломона) 9 10-11 Страх господній- початок премудрості, впізнання Святого – це розум, – бо мною помножаться дні твої, і додадуть тобі років життя.

Автор: Роман Мойсей, священник. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка