PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ілія Куса
Автор: Ілія Куса

Відставка міністра оборони США посилить позиції Росії

Міністр оборони США Джеймс Меттіс пішов у відставку.

Звільнення міністра США посилить позиції Росії. Один з останніх поміркованих членів адміністрації США, який був стабілізуючим елементом – пішов. Це значить, що Дональд Трамп та його політика стануть ще більш хаотичними та менш послідовними. Для України – це погані новини.

Адміністрація Трампа, на мій погляд, не є дуже великим союзником для України. А те, що вони роблять зі світовим порядком, взагалі може складати небезпеку.

Дивлячись, хто прийде на місце Меттіса, я думаю, що буде якийсь лояліст Трампа, з числа яструбів-неоконсерваторів. Це означатиме, що США та їх адміністрація, остаточно стануть небезпекою для світу ще більшою, ніж вони є зараз.

З такою адміністрацією Путіну дуже легко співпрацювати. Адміністрація того ж Обами, яка виходила у своїй політиці з цінностей, прав людини та ліберального світового порядку, була незрозумілою для Росії, вони не вміють грати за такими категоріями.

Адміністрація Трампа робить ставку на міжнародний порядок, що заснований не на цінностях і на правах людей, а на реальній політиці та цинічній грі великих держав. Саме це потрібно Путіну та Росії, вони вміють грати у цю гру, ще з часів холодної війни.

Звільнення Меттіса остаточно розв’яже руки Трампу. Для Сполучених Штатів Америки – це буде означати політичну кризу, хоча ніхто її не визнає.

На мій погляд, те, що зараз відбувається у США – це поступова деградація системи стримування та противаг.

Президентська гілка влади посилилася за два роки безпрецедентно. Президенту ніхто нічого не може сказати, бо він всіх звільняє.

Подивимось, що буде у січні, коли у Палату представників зайдуть демократи. Я думаю, що це буде остання битва, щоб зберегти систему стримування і противаг, яка є основою американських демократичних інститутів. Але для Росії, будь-яка політична криза у США – це добре.

Автор: Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського Інституту Майбутнього. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка