PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Ольга Йосипчук

Візит прем’єр-міністра ОАЕ в Україну: мета та перспективи

З 21 до 24 липня з візитом в Україну прибув прем’єр-міністр ОАЕ шейх Мохаммед ібн Рашид аль Мактум, який з 2006 року править Дубаєм.

Дубай – надсучасний смарт-мегаполіс, який за рівнем життя обігнав майже усі передові столиці світу. Він випередив Сингапур за інвестиціями і займає перше місце у світі станом на 2018 рік, а також готується приймати всесвітню виставку EXPО-2020 з орієнтовним бюджетом понад $5 млрд, яку відвідають 25 млн гостей.

Наразі інформації про мету візиту аль Мактума немає, адже ні офіційної зустрічі, ні спілкування зі ЗМІ делегація ОАЕ не проводила. Лише відомо, що у зв’язку з цим значна частина міста може бути перекрита.

Читайте: У Києві на чотири дні можуть обмежити рух транспорту

На мою думку, цей візит пов’язаний з серією зустрічей, які минулого тижня проводив президент України Володимир Зеленський з найвпливовішими інвесторами світу.

Перші цеглинки у співпраці з ОАЕ покладено у трьох напрямах: оборона, енергетика та сільське господарство. А також у певній кількості проектів, які мають допомогти інвесторам з Арабських Еміратів зайти в Україну і полегшити роботу у банківському секторі.

Ймовірно, що це робоча зустріч-відповідь, на якій обговорять низку інвестиційних проектів щодо закладених напрямів та експорту наших сільськогосподарських продуктів в ОАЕ.

Окрім інвестиційних проектів, Україні потрібно налагоджувати співпрацю з Арабськими Еміратами щодо покращення економічного стану країни за допомогою, по-перше, консультацій та обміну досвідом у державному управлінні та створенні повного переходу на онлайн-системи управління.

По-друге, повної автоматизації усіх бюрократичних процесів у запуску бізнесу та супроводі інвесторів.

По-третє, введення нульових податків для малого та середнього бізнесу, стартапів, як це зробив Дубай.

По-четверте, це обмін досвідом у роботі правоохоронної системи, оскільки рівень професійності та довіри населення до поліції Дубаю становить 100%.

По-п’яте, отримати експертну оцінку від оргкомітету ЕXPO-2020 про готовність України прийняти EXPO-2030, а також обмінятися досвідом у проведенні такого маштабного проекту.

Україні варто відкрити перед ОАЕ увесь потенціал туристичного сектору для залучення іноземних інвесторів. Адже економіка Дубая на 85% складається з доходів від туризму, а не з нафти.

Також українському керівництву варто домовитися про скасування усіх дозвільних документів на відкриття бізнесу та працевлаштування українців в Дубаї, адже існує досить складна процедура для наших громадян, які хочуть відкрити там бізнес або працевлаштуватися. Йдеться про стартапи, IT-сектор та велику кількість проектів з Україні, які хочуть бути представлені на ринку Дубаю та мають певні перешкоди з реєстрацією та офіційними дозвільними документами.

Якщо ми зможемо досягти успіху у цих питаннях, вірогідність успішності у боротьбі за те, щоб зробити потужний стрибок з третього світу в перший, значно зросте. Варто взяти до уваги фразу прем’єр-міністра ОАЕ: Економіка – це кінь, а політика – візочок, і вони мають працювати саме у такій послідовності, кінь тягне візок, а не навпаки.

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка