PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Федір Лапій
Автор: Федір Лапій

Влітку піде на спад, восени – нова хвиля: як коронавірус поширюватиметься Україною

З 12 березня в Україні впроваджено карантин з метою недопущення розповсюдження коронавірусу.

З 17 березня Київ та інші міста посилюють заходи безпеки – закривають ресторани та кафе, спортивні зали, салони краси, ТЦ, забороняється проведення масових заходів. Відкритими залишаються лише продуктові магазини, аптеки та АЗС, банки та банкомати.

З 18 березня закривається київське метро та діє обмеження на кількість пасажирів у громадському транспорті.

Поширення коронавірусу залежить від того, наскільки ми контролюватимемо ситуацію, та від того, як вірус мутуватиме. Він може ставати слабкішим чи сильнішим не лише з точки зору тяжкості перебігу, а й відсутності імунітету до нового вірусу залежно від сили самої мутації, – розповідає лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

Існує показник – репродуктивний індекс (коефіцієнт відтворення), який вказує на те, скільки людей від хворого може інфікуватись. У коронавірусу Covid-19 цей коефіцієнт є подібний до грипу та складає близько двох. Це означає, що від однієї особи можуть заразитись дві людини.

Читайте: Зберігайте спокій і допомагайте одне одному – Супрун дала поради на час пандемії

Це має значення для розуміння того, який відсоток населення має набути імунітет, аби цей вірус залишив нас у спокої. Якщо порівнювати з кором, цей репродуктивний індекс становить 12-18. Тобто одна людина стане джерелом захворювання для 12-18 осіб. 

Для того, щоб не було спалахів захворювання кором, потрібно мати більше ніж 95% імунного прошарку, що досягається шляхом вакцинації. Щодо коронавірусу, можна говорити про 60-75% осіб, які повинні перехворіти та набути імунітет. На сьогодні ми не маємо вакцини, і поки у такій кількості не буде здобутий імунітет шляхом хвороби, вірус продовжуватиме свою циркуляцію.

Це за умов, що не з’являтимуться мутації коронавірусу, до яких ми будемо сприйнятливі.

Очікується, що на літній період захворюваність піде на спад, що характерно для багатьох інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Але вірус циркулюватиме далі.

Читайте: Пандемія коронавірусу може тривати два роки – інститут Коха

Восени знову розпочнеться сезон застуд, що посилить поширення коронавірусу. Люди втомлюватимуться від постійних заходів, які направлені на припинення передання вірусу, тому з осені варто очікувати зростання кількості хворих на коронавірус Covid-19 до наступної весни.

Автор: Федір Лапій, лікар-інфекціоніст, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології у НМАПО імені П. Шупика.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка