PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ілія Куса
Автор: Ілія Куса

Вибух у Магнітогорську: теракт, спецоперація чи вибух газу

Обвалення під’їзду житлового будинку в Магнітогорську (Росія) сталося вранці 31 грудня. Число жертв досі зростає. Розглядати можна будь-яку версію, оскільки мало інформації.

Якщо розглядати основні, то найбільш імовірна, на мою думку, версія вибуху газу. Інфраструктура в російських містах, особливо невеликих – зношена та застаріла. Багато будинків перебувають в аварійному стані.

На друге місце я би поставив версію теракту – це цілком можливо.

Для Росії теракт не є чимось новим. За останні кілька років вони переживали не один вибух.

Згадати хоча б теракт у Санкт-Петербурзькому метро або серію вибухів у Волгограді. З чим може бути пов’язаний такий теракт, то вже інше питання.

Одна з версій, яку висловлюють деякі російські ЗМІ – вибух бомби. Пишуть, що це був випадковий вибух бомби, яку в одній із квартир готував зловмисник.

Щодо спецоперації російських спецслужб, то це конспірологія. Я не бачу приводу говорити про це предметно. Жодної інформації про це не було. Але якщо розглядати таку версію, по-перше, я не розумію мотивів, кому потрібен якийсь будиночок у Магнітогорську. Географія абсолютно не логічна.

По-друге, не зрозуміло до чого це може привести та хто отримає вигоду від такої спецоперації.

Взяти хоча б події 1999 року в Москві, то там була мотивація – розпочати Чеченську війну, підняти свій рейтинг, пакет законів,  контролювати владу. Там була логіка з погляду влади. Або як у США використали 11 вересня, щоб посилити контроль над медіапростором.

Але якщо розглядати версію спецоперації серйозно, то логіки немає.

Автор: Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського Інституту Майбутнього. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка