PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Андріан Прокіп

Вихід Катару з ОПЕК: чи знизяться ціни на бензин в Україні

Катар вийде з Організації країн експортерів нафти вже з 1 січня 2019 року. Про це заявив міністр енергетики і промисловості країни Мохаммед Салех Аль-Сад.

На Україну це ніяк не вплине. В нас не буде прямих постачань з іншою ціною. Єдине, що може довготерміново вплинути, це якщо запуститься процес виходу інших країн з ОПЕК (що малоймовірно), або недотримання угод. Якщо таке станеться і країни почнуть виходити, то в якийсь момент це може обвалити ринок. Тоді є перспективи, що ціна імпорту на нафтову продукцію знизиться. Але зараз немає ніякого абсолютного впливу на Україну.

Катар має доволі напружені стосунки з більшістю країн, які є членами ОПЕК і вочевидь намагається продемонструвати свою позицію.

Те, що він не згоден з цими країнами і хоче продавати більше нафти, маючи достатньо немалі резерви. Навряд чи офіційно озвучена причина – бажання зосередитись на видобутку газу – є основною причиною виходу.

ОПЕК – це організація солідарна. Основний принцип, що всі обмежуються обсягами видобутку. Зрозуміло, що обмеження обсягів видобутку, – це обмеження власних доходів і в кожної країни є спокуса порушити цю угоду або вийти з ОПЕК.

Якщо так відбудеться та якісь інші країни почнуть виходити з ОПЕК та порушувати угоду — це може обвалити ринок нафти. Якщо брати те, що було на ринку нафти у 2014-2015 році, це є показником того, що може бути і як зрушиться ринок.

Автор: Андріан Прокіп, експерт напрямку Енергетика Українського інституту майбутнього.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка