PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Сергій Костира

Викрадення персональних даних: чи отримають злочинці покарання

17 жовтня стало відомо, що з бази даних Державної фіскальної служби викрали персональні дані українців.

Викрадення персональних даних відбулося через те, що у нас немає спеціалістів, які б могли приймати закони, що належним чином захищали б ці дані.

За ст. 361 КК України Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж караються штрафом до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Читайте:  Кібератака на Україну. СБУ отримала нові докази проти РФ

Тобто, максимальне покарання – кілька років обмеження волі. 99%, що це буде умовний термін покарання. Дане покарання ненормальне у правовій країні.

Ті персональні дані українців, які опинились в руках злочинців, фактично розсекречені, а держава реагує на це умовним терміном покарання. А злочинець сидить і думає, якщо я вигідно продам, у мене буде дуже багато грошей. А якщо навіть мене впіймають, то я відбудуся умовним терміном покарання, принесу куплені довідки про хвороби і піду далі скоювати злочини.

В ст. 361 Кримінального кодексу варто вносити зміни та встановлювати реальне покарання за скоєння побідного злочину. На рівні держави розголошення персональних даних, особливо, якщо дані викрадені з сайту державної структури – це надзвичайна ситуація.

Структура, де зберігаються персональні дані відповідає за їх збереження, а дану справу варто кваліфікувати як професійну недбалість. У нас держава повинна захищати дані так, щоб ніхто не міг їх зламати, особливо в сьогоднішніх умовах.

Автор: Сергій Костира, адвокат. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка