PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Володимир Фесенко

Висунення Зеленського на посаду президента України не стало сенсацією

Я давно говорив, що Володимир Зеленський братиме участь у виборах президента України, а тому для мене це не стало сенсацією. З таким рейтингом гріх не балотуватися. І він точно не технічний кандидат, а один з фаворитів майбутніх виборів.

Він, звичайно, має повне право й на висунення, й на новорічне привітання українського народу. Вчора це робили одразу кілька потенційних кандидатів на пост президента.

Однак же справжня проблема полягає у тому, як це висунення було зроблено – замінивши новорічний виступ президента одним з його конкурентів на майбутніх виборах. Це було неправильно з двох причин.

По-перше, це порушує одне з неформальних правил і ритуалів, які також скріплюють країну, як прапор і гімн. Можна вважати цю традицію, яка існує не у всіх країнах, “совком”. Можна негативно ставитися до особистості чинного президента. Але в молодій і недостатньо міцній державі краще зберігати традиції і ритуали, що скріплюють, і навіть придумувати нові, а не навпаки.

Читайте: Зеленський йде у президенти

Можна уявити, що всю країну почнуть вітати політики та олігархи. Символічно це може означати початок розпаду єдиної країни на окремі інфо-політичні феоди. І якщо Зеленський стане президентом, то подібну неповагу можуть проявляти і до нього.

Тому справа не в Зеленському або в Порошенко, а в необхідності дотримуватися формальних і неформальних правил і ритуалів, що скріплюють країну. Якщо їх порушувати, то країна посиплеться.

Крім того, демарш на каналі 1+1 різко посилить конфліктність виборчої кампанії, яка вже зараз нагадує війну всіх проти всіх. А такий характер буде істотно знижувати легітимність виборів і майбутнього президента.

Автор: Володимир Фесенко, політолог, директор Центру політичних досліджень Пента.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка