PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Дмитро Бойко

Як потрапити до Іспанії: плюси та мінуси

Події 2013-2014 років в Україні не пройшли безслідно. Тоді я та мої друзі мали хороші роботи. Працювали в офісах, ходили в костюмах та мали заробіток вище середнього. Ми забезпечували себе та мали заощадження в банку. Проте, Революція, війна, а найголовніше, знецінення гривні, наближення дефолту – внесли певні корективи.

Коли в 2015 році гривня знецінилась понад 30 грн. за $1, була втрачена левова частка відкладених коштів. Це стало останньою краплею терпіння, підштовхнувши до кардинальних змін у житті.

Я та мої друзі вирішили мігрувати в Іспанію. Чому ми обрали Іспанію? По-перше, виходили з тієї ситуації, що Польща вже перенасичена мігрантами з України. Їдучи туди, відверто потрапили б у теж саме середовище, з рівнем життя на 20% вище. По-друге, іспанський клімат та якість життя припали до душі. По-третє, місце розташування. Країна знаходиться не на іншому континенті, як Америка. Це дає змогу частіше бувати вдома.

Читайте: Українські ягідники за кордоном: реальні історії про зарплату та умови

Іспанія – країна, яка нормально ставиться до питання міграції. Іспанська влада виселяє мігрантів лише тоді, коли ними було вчинено кримінальне правопорушення чи протизаконні дії. В інших випадках все доволі лояльно.

Навіть якщо поліція зловить мігранта без документів, навряд чи його відправлять у міграційну службу та депортують.

Ми розглядали два шляхи потрапити в Іспанію:

  1. Неофіційний – приїзд до країни в статусі туриста. З точки зору витрат – це легше, адже не потрібно думати про документи, отримання трудової візи. Проте, при влаштуванні на роботу, навіть не офіційно, при пошуку квартири будуть великі проблеми. І, якщо ви раптом захочете виїхати в Україну по певним причинам, то іспанські кордони будуть для вас зачинені.
  1. Офіційний – отримання студентської візи.

Ми обрали другий шлях – приїхали до Іспанії, як студенти для вивчення іспанської мови в школі “Speak easy”. Наразі в Іспанії ми знаходимось майже 3 роки і вже вчетверте оплачуємо навчання. За кожен рік у школі виплачується фіксована сума грошей. При цьому, ти маєш право на офіційній основі знаходитись на території Іспанії.

Видається документ, свого роду картка тимчасової резиденції, що дозволяє перебувати в Іспанії, їздити додому, та без проблем повертатись назад.

Головна мета поїздки до Іспанії – покращення умов життя.

Плюси такої міграції – безперешкодний виїзд та в’їзд та територію Іспанії. Мінус – вартість навчання у школі. Навчання за рік коштує приблизно €3тис. – 3,5 тис. Якщо перебувати не один рік, виходить більше 300 тис. гривень за 3 роки. Це дуже велика сума без врахування проживання, харчування та інших затрат на перебування.

З України забирались усі кошти, враховувались усі витрати.

До цього в Іспанії, а саме в Барселоні, ніхто з нас не був. Знання іспанської мови закінчувались на “Buenos dìas!”. Англійську знали лише мої друзі. Проте, ці знання їм не знадобились. Не маючи жодного знайомого там, квартиру ми змогли знайти лише через працівника школи. Жили дуже скромно, адже потрібно було оплачувати навчання.

Читайте: Правда про зарплати, обмани і робота не для всіх – шість історій українців у Польщі

Найважчим в перші 3-4 місяці було порозуміння з людьми. Самі іспанці дуже добре відносяться до мігрантів, не зважають на колір шкіри та національність. За всі 3 роки нашого перебування жодного разу не було ніяких конфліктів чи упередженого ставлення з боку іспанців.

Складність була в тому, що іспанці практично не знають англійської мови. В свою чергу ми не знали іспанської.

Коли в квартирі щось ламалось, доводилось ходили до сусідів та пояснювати все буквально на пальцях. Частіше ми брали людину за руку, вели у свою квартиру та показували в чому справа.

Ось чому знання англійської мови вам не допоможе в Іспанії. Щоб їхати туди на роботу, потрібно знати іспанську.

Читайте: Обережно – обман! Як не потрапити в халепу на роботі за кордоном

Складність ще була в незнанні елементарних правил. Придбавши найдешевше авто за  €800, хоча можна було знайти дешевше, від незнання елементарних правил устрою з’являлись додаткові проблеми.

Паркуючи авто в недозволених місцях, відсутність розуміння розмітки, призводило до того, що евакуатор декілька разів забирав авто. За що ми платили кожен раз до €300.

Від того, що ти не знаєш іспанської мови, з’являється більша кількість непорозумінь.

Якщо людина має на меті їхати туди та заробляти гроші, потрібно знати іспанську. Влаштування на роботу без знання мови практично неможливе. Єдиний варіант влаштування без мови – до співвітчизників. Іспанці, практично 90%, не розуміють англійську. 

Автор: емігрант з України

У наступному матеріалі ми розповімо про те,  як знайти роботу в Іспанії.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка