Як зберігати спокій і не піддаватись паніці через коронавірус

Як зберігати спокій і не піддаватись паніці через коронавірус

Станом на 9 квітня в Україні зафіксовано 1 892 випадки захворювання на коронавірус.

Загалом 57 осіб померли, а 45 пацієнтів одужало.

За добу було зафіксовано 224 нові випадки захворювання на Covid-19.

Ми провели пряму трансляцію з психологом-практиком Антоном Клименком, який дав конкретні інструменти та поради, за допомогою яких можна вчасно себе опанувати та зберегти психічне здоров’я під час пандемії коронавірусу, – розповідає ведуча Юлія Зорій.

Як зберегти спокій та не піддаватися паніці через коронавірус? Аналізуючи цей аспект, можна виокремити низку практичних рекомендацій:

  • Обмежити себе від величезного потоку інформації.

Виокремте для себе два-три джерела, яким довіряєте і які містять конкретну, не емоційно забарвлену інформацію.

  • Обов’язково потрібно перемикати себе на іншу діяльність.

Це може бути все, що завгодно: читання книжок, перегляд фільмів, прибирання домівки, маленька перестановка, фізичні вправи. Недарма у психології існує трудотерапія, адже дія послаблює силу емоцій.

  • Спілкування з близькими, друзями.

Лише варто зауважити, що аудіозв’язок не дає такого контакту, як візуальний. Відеозв’язок допомагає краще зберегти соціальний аспект особистості.

Але як підтримати людину, яка дуже панікує?

Людина, яка схильна до панічних атак, обов’язково повинна носити з собою жувальну гумку.

Коли ви відчуваєте, що вас охоплює паніка, потрібно закинути в рот три-чотири жуйки та старанно жувати, щоб навіть м’язи боліли. Робота мімічних м’язів викликатиме певну дію і зменшуватиме градус емоцій.

Якщо людина поруч з вами панікує, нехай розповідає вам вірш або факти про будь-який фільм. На практиці це виглядає так: Розкажи п’ять речень про фільм Титанік.

Заряджайте людину словами: Давай, перемикайся, розповідай, розповідай, розповідай. Заряджайте її своєю енергією. За такої ситуації ми змушуємо людину діяти.

Запропонуйте людині пострибати за можливості. Потрібно максимально відволіктися на абсолютно протилежні дії, що не пов’язані між собою. Це ефективно допоможе вийти зі стресового стану.

Автор: Юлія Зорій, ведуча програми Ранок у великому місті.