PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олександр Мусієнко

Які плани Росії хоче втілити на Донбасі Лукашенко

На відкритті зустрічі Основної групи Мюнхенської конференції з безпеки Олександр Лукашенко заявив, що може взяти відповідальність за забезпечення миру в східних регіонах України і контроль на російсько-українському кордоні, а також супроводжувати проведення виборів на Донбасі.

Заяви Лукашенка написані та зрежисовані в Кремлі. Це все намагання звести конфлікт, війну Росії проти України у внутрішній контекст.

Тобто нав’язати думку про те, що начебто це війна між міфічними слов’янськими народами, хоча вже давно вченими доведено, що ні росіяни, ні українці не є братськими слов’янськими народами, це різні етнічні групи. А цей міст вбивається тільки російською пропагандою.

Думаю, що сценарій, написаний в Кремлі передбачає наступне: за аналогією з конфліктами в Абхазії, Осетії, Придністров’ї запропонувати варіант так званої миротворчої місії країн СНД, яку очолить, наприклад, Білорусь. Про це вже велись кулуарні розмови.

Читайте: Лукашенко – Порошенку: Треба припинити війну! Ми до ваших послуг

Білорусь очолить цю місію, візьме на себе відповідальність. Контингент, звичайно, може бути з різних країн, але Російська Федерація та Білорусь вирішать, що повинен бути саме Лукашенко – “великий миротворець”, який нас помирить.

Але не може бути посередником у конфлікті союзник учасника конфлікту. Білорусь є союзною державою Росії, вони мають спільні збройні сили, проводять спільні навчання, в них інтегровані економіки, зрештою, розвідка Білорусі співпрацює з ФСБ, вони хапають українських громадян, голосують проти резолюції України в ООН. Тобто показують абсолютно недружню позицію.

Росія через Білорусь намагається провести сценарій зведення факту агресії до конфлікту між слов’янськими народами, який має примирити третій слов’янський народ.

Тоді ми ризикуємо побачити на сході України миротворців, як було в Осетії чи Абхазії, не з країн СНД, а з РФ. 

Читайте: Вибори в ОРДЛО: фарс Росії та шанс для України

В даному випадку левова частка миротворців, які будуть на сході України складатимуться з білоруських представників, тобто так чи інакше підконтрольних Кремлю. 

Це не самостійний та автономний план президента Білорусі, а це узгоджений план Росії, і він для України є непридатним і недоцільним.

Для України в питанні миротворчої місії важливо рухатись тільки через ООН і вимагати широкої місії, яку б очолили шведи чи фіни. Лише цей варіант є прийнятним.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка