PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Віктор Таран

Яким має бути національний лідер

Лідерство – це універсальна формула, згідно якої ми називаємо людину, яка досягнула успіху. Це може бути бізнес, спорт, мистецтво та інші сфери. Саме тому існують десятки версій того, які якості для лідера є найголовнішими.

Політичний лідер принципово відрізняється від інших типів лідерства. Лідер спортсмен – мріє досягти більших успіхів, бізнесмен – заробити більше грошей, художник – створити шедевр.

Ключова відмінність політичного лідера – це людина, яка здатна поміняти країну ведучи за собою однодумців.

Перша, найголовніша якість національного лідера – візія або картинка майбутнього розвитку країни. Він повинен побачити та повести людей, як Мойсей у землю обітовану, або як  Маргарет Тетчер у іншу Британію.

Перефразовуючи Мартіна Лютера Кінга, – лідер повинен мати мрію.

Друге – те, що він повинен вміти захопити та надихнути людей цією мрією. Це дозволить повести їх за собою, трансформуючи у співпраці мрію в ідею. Як правило, цю характеристику називають харизмою.

Третє – жертовність та служіння. Люди підуть тільки  за тим лідером, коли будуть бачити, як він служить і жертвує собою заради мрії та ідеї. Коли своїми силами втілює в життя те, про що проповідував.

Остання характеристика – вміти втілювати. Слова не повинні розходитися з діями.

Коли Черчилль сказав, що він не краде, то після його смерті на банківських рахунках було два фунта. Будда йшов, служив та проповідував, то він таки жив в цих лахміттях. Від Ганді лишилися капці, окуляри, записнички та Індія – його мрія.

Мрієш, надихаєш, ведеш, служиш, жертвуєш та втілюєш – це ключові характеристики політичного лідера. Переконаний, вони є серед українців, головне добре подивитися навколо.

Автор: Віктор Таран, голова центру Ейдос, політолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка