PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Заборона зброї у ВР: чому нічого не зміниться

Безумовно, в органи державної влади має бути обмежений доступ людей з вогнепальною зброєю, крім тих осіб, які здійснюють державну охорону та виконують правоохоронні функції. Але те, що вчора ухвалила Верховна Рада України – не більше, ніж декларація, адже виконувати таку норму закону буде надзвичайно складно і ось чому.

Так, в проекті закону вказано, що: “У будівлі, де працюють Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів, а також у будівлі, де працюють інші органи влади України, щодо яких здійснюється державна охорона, не допускаються особи з холодною або вогнепальною зброєю…”.

Читайте: У Раді, АП і Кабміні заборонили зброю

В той же час, ст. 80 Конституції України гарантує народним депутатам недоторканність. Частина друга ст. 27 та частина третя ст. 17 Закону України “Про статус народного депутата” забороняють огляд і перевірку речей депутата, а обшук, затримання народного депутата чи огляд особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення народного депутата, а також порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції та застосування інших заходів, що відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата, допускаються лише у разі, коли Верховною Радою України надано згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності.

Саме на ці обставини звертає увагу Головне науково-експертне управління Верховної Ради у висновку до проекту закону, які я цілком поділяю.

Читайте: Надія Савченко: чи є правда в обвинуваченнях

Таким чином, виконати ухвалений Закон можна лише покладаючись на законослухняність і добровільність народних обранців. Бо, якщо народний депутат матиме бажання пронести вогнепальну зброю і сховає її у сумці, під сорочкою за поясом або ще десь, перешкодити йому в цьому ніхто не зможе, оскільки співробітники УДО не мають права оглядати особисті речі і обшуковувати депутатів, а також їх затримувати.

Тому з ухваленням вказаного закону, по суті, нічого не зміниться, він є більше декларативним, а санкції за недотримання норм передбаченим законом відсутні.

Читайте:  Cтоп зброї! Порошенко підписав резонансний закон

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка