PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Забудовники: що втрачає і що отримує місто

Володимир Зубик
Володимир Зубик

У Києві розпочалась мерська передвиборча кампанія, і деякі політики знову розповідають киянам про корінь усіх проблем – забудовників!

Нібито це ми ускладнюємо життя місту. Це наша провина, що дуже багато машин, дефіцит дитячих садків та шкіл, проблеми з транспортом, занедбані парки.

Насправді, часто забудовник єдиний, хто взагалі опікується розв’язанням проблем мікрорайону. Багато прикладів, коли ми за свої гроші відновлюємо інфраструктуру. Хоча і не повинні цього робити! Адже ми сплачуємо всі встановлені податки та внески. І саме на ці кошти місто має розвивати інфраструктуру.

Найсвіжіший приклад – Інтергал-Буд розпочала роботи з реконструкції проблемного дощового колектору на столичній вулиці Кудряшова, поряд з комплексом СITY HUB. Роботи триватимуть близько двох місяців. Упевнений, після цього одна з центральних вулиць Києва та її жителі перестануть потерпати після кожного дощу, коли на місці тротуарів і траси стоїть суцільна калюжа.

Це – чергова наша так звана безповоротна інвестиція, адже відремонтований за власні кошти колектор ми безкоштовно передаємо місту!

Загалом за останні п’ять років на подібні проекти Інтергал-Буд витратив уже понад 370 млн. грн. Мешканці Києва переважно бачать наземну частину наших інвестицій, наприклад, реконструйовані компанією парки Перемога та Нивки. Але значну частину так званих благодійних внесків в інфраструктуру Києва ми, в прямому сенсі цього слова, закопали в землю.

Труби водо- та теплопостачання, каналізація, дощові колектори – ми вимушені їх ремонтувати або наново перекладати замість комунальних підприємств – постачальників послуг та власників інженерних мереж.

В інших країнах постачальники води, тепла та електроенергії самі дбають про обслуговування, ремонт і модернізацію систем. Тому що вони заробляють на цьому гроші! Якщо ти бажаєш під’єднатися до мереж – до тебе прийде кілька постачальників і кожен пропонуватиме свої послуги. Ти ж для них новий, цікавий клієнт!

В Україні все традиційно перевернуто з ніг на голову. Наші постачальники – монополісти. Вони вже давно отримують плату за послуги як від підприємства, так і від населення за ринковими тарифами. Але питання модернізації інженерних мереж все одно перекладають на забудовника.

Мовляв, хочете мати підключення – спочатку зробіть нашу роботу, відремонтуйте в районі ось це і це, адже без цього у вашому комплексі не буде ні води, ні каналізації, ні тепла…

Читайте: Доступні кредити на житло утримають в Україні заробітчан – Зубик

Це ж дикість! Чомусь компанія мобільного зв’язку не вимагає від вас самому побудувати вишку для того, щоб користуватись її послугами. Тому що всі її видатки зашиті у тарифі. А у комунальників все навпаки – видатки зашиті в тарифі, але ви все одно будуєте їм вишку, безкоштовно віддаєте, і після довгих благань вони нарешті погоджуються вас підключити.

Ось така ситуація. Ремонтуй і реконструюй, інакше ризикуєш, що мешканці твоїх будинків залишаться без води, тепла і світла.

І ми ремонтуємо, і перекладаємо мережі іноді по всьому мікрорайону. Тому мікрорайони, де з’являються наші комплекси, як правило, мають надійні системи водо- і теплопостачання, каналізації тощо. Якби не ми – цього б ніхто не робив узагалі.

І після цього хтось має нахабство казати, що забудовники створюють проблеми? Насправді ми їх лише вирішуємо, хоча наша справа – будувати житло.

Автор: Володимир Зубик, президент неприбуткової організації Асоціація підприємств будівельників Інтергал-Буд.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору

Знайшли помилку в тексті?

Помилка