PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олексій Голобуцький

Засідання добровольців Донбасу в Москві: можливі варіанти та мета

Владислав Сурков прийшов на засідання добровольців Донбасу в Москві. Він є куратором теми Новоросії, тому логічно, що коли проводиться такий огляд сил, він має до того безпосередній стосунок. Це говорить про те, що ідея Новоросії залишається в арсеналі російської влади для роботи з Україною.

Я думаю, що перед виборами, подібна мобілізація для свіжої ідеологічної накачки абсолютно логічна. Все, що стосується України та Росії, – завжди актуально, а перед виборами тим більше.

Варіантів вирішення проблеми Донбасу у Росії безліч. Це не тільки повернення на умовах автономії чи на будь-яких інших, небезпечних для України.

Досі є варіант просто приєднання території до Росії за взірцем Криму – ніхто ж не сумнівається, що там можна в будь-який момент організовувати референдум з цілком прогнозованим результатом.

Більш того, і у Донбасі, і у Росії відмову Кремля приєднувати Донбас сприймають, як зраду руського миру. Прихильників офіційного приєднання багато і це, звичайно, тягне за собою певні наслідки.

Частина громадян РФ починає вірити в пропаговані гасла щодо Донбасу, як складника руського миру. Таких людей мало, але вони активні, готові йти на фронт та вбивати.

Тому їх потрібно тримати під контролем та регулярно посилати на якісь операції, робити найманцями у Сирії – проріджувати лави, грубо кажучи. Бо вони загрожують стабільній і контрольованій ситуації в самій РФ.

Руський мир користується кожним конфліктом, щоб заодно вирішити і питання стравлювання пари від отаких патріотів Великої Росії.

Щодо інспірування конфлікту, а тоді повноцінної війни на Донбасі, то теорій багато. І доволі популярною є версія, що задумка взагалі примітивна, і вся ця операція лише для того, щоб через загрозливий транзит Україною з’явився Турецький потік, Північний потік-2 і так далі.

Я постійно читаю форуми новоросів: там відчувають, що їх зрадили – громадянство не дають, ніхто не цікавиться життям людей, грошей немає, умови дедалі гіршають.

Зараз Сурков активізувався, він написав достатньо цікаву з точки зору російського імперіалізму статтю щодо путінізму та ідеології майбутнього.

Можливо, це розглядається як частина того, що Росія зараз на роздоріжжі: проблема 2024 року (завершення чергової і останньої за законом каденції Путіна), що робити.

Міняти конституцію або весь принцип організації російської держави? В тому числі використовується і руський мир, як один з інструментів трансформації державного ладу РФ.

Можливий варіант – просто розробити якусь провокацію перед виборами в Україні або під час них.

Мета – нагадати про проблему недовід’єднаних територій, щоб вона не зникала з порядку денного в українських політиків.

Бо важко зрозуміти, як Кремль міг би на практиці втілювати свої обіцянки щодо повернення Донбасу. А якесь зіткнення чи активізація бойових дій, які не призведуть до перенесення виборів, але можуть нагадати – от це можливо.

Також Росія всіляко демонструє, що їм не підходить діюча українська влада. Варіантів дій Кремля безліч, але головне те, що вони тримають під контролем цю ситуацію та регулярно втручаються, щоб про неї не забували.

Автор: Олексій Голобуцький, політтехнолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка