PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Сергій Фурса

Заява Зеленського: що не так з датою інавгурації

Чому Зеленський влаштовує істерику, як п’яний російський турист на ресепшені в єгипетському готелі, коли прилетів раніше поселення?

Вся справа в даті інавгурації. І це очевидно. Чому важлива дата інавгурації?

Тому що мова йде про можливість або неможливість розпустити парламент. І укази Порошенка про присвоєння комусь героїв, які викликають лише бажання скасувати ці звання назавжди, тут абсолютно ні до чого. Справа саме в величезному бажанні розпустити парламент.

Чи є юридичні обґрунтування розпускати парламент? Офіційно ні. Якщо закопатися в деталі і взяти трьох юристів, то один скаже що є, другий – що немає, а третій погодиться з обома. Тому розпуск парламенту знову перетворюється на політичне питання.

Кому вигідно розпустити парламент

Вигідно Володимиру Зеленському. А інтереси народу, якими можна прикриватися, тут ні до чого. Поки у нього високий рейтинг, треба проводити вибори, щоб завести якомога більше людей.

Напевно є раціональні очікування в команді Зеленського, що чим далі від дати виборів та інавгурації, тим менше буде його рейтинг. І вони хочуть прискорити процес. З їхньої точки зору – абсолютно логічно.

Читайте: Зеленський записав нове відео і вимагає інавгурацію 19 травня Інавгурація Зеленського: у Раді зареєстровано проект з новою датою

Кому ще вигідно розпускати парламент? Ось тут все складно, буде як з юристами. Але тут точно немає інтересів українського народу. Якби до регулярних виборів залишалося ще кілька років, можна було б підвести під ідею розпуску. Люди втомилися від старих політиків, давайте наведемо нових. Тим більше, вибори президента показали, що є величезний запит на нові обличчя.

Але різниця між достроковими виборами і звичайними в даній ситуації становить три місяці. Просто три місяці. Чи то в липні, чи то восени. І це вибиває будь-яку логіку з обгрунтування необхідності дострокових виборів.

Вибачте, але за три місяці не зміниться нічого, крім рейтингу Зеленського. А значить дострокові вибори не будуть переслідувати ті самі політичні цілі оновлення. Більш того, якщо проводити коротку кампанію, то новим особам буде важче. І значить в новому парламенті апріорі буде багато старих облич. Навряд чи це те, чого хочуть люди.

І так, зараз, з дійсно дуже високим рейтингом Зеленського, в його списку до парламенту можуть потрапити такі персонажі, що навіть Кононенко і Грановський здадуться нам милими телепузиками. І це дуже погано.

Тому що, якби ми могли бути впевнені, що його список буде наповнений реформаторами, які поведуть Україну шляхом непопулярних змін, то можна було б бути двома руками за такі вибори. Але поки ми не знаємо навіть глави його адміністрації. Про який же списку можна говорити?

Тим більше, є побоювання, що цей список буде формуватися десь в Тель-Авіві і тоді точно не буде наповнений реформаторами. І ці люди будуть рулити країною п’ять років безальтернативно. Це дуже погана ідея.

Чи люблять українці парламент? Звичайно ж ні. Ніхто ніколи не любить депутатів. Нехай ця Рада і найпристойніша з усіх українських парламентів. Нехай вона прийняла максимальну кількість законів, спрямованих на реформи.

Так, там порядна кількість покидьків та корупціонерів, але так само там максимальний за останні десятиліття рівень порядних людей. Тому немає ніякої страшної необхідності якнайшвидше розганяти цих людей.

Що треба зробити, якщо дійсно хотіти оновити парламент і якісно поліпшити його? Новий закон про вибори. Ось про нього і треба робити злісні ролики і звернення.

Скасувати мажоритарку, через яку зараз планують знову потрапити в парламент все негідники поточної Ради. І якщо робити такий ролик, то можна буде повірити в його щирість. А поки не вірю.

Автор: Сергій Фурса, економіст, фахівець відділу продажів інвестиційної компанії Dragon Capital.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка