PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Збільшення видатків на енергоефективність зменшить цифри у платіжках

Олександр Мазурчак
Олександр Мазурчак

Для зменшення людьми витрат на оплату комунальних послуг уряд має збільшити видатки на енергоефективність.

Сьогодні держава витрачає на порядок більше коштів на фінансування витрат на комунальні послуги, ніж виділяє на зменшення споживання цих послуг. Зараз, коли завершився опалювальний сезон, найкращий час для підготовки до наступного.

Державне агентство з енергоефективності нещодавно відрапортувало, що лише за один тиждень понад 5 тисяч українських родин скористалися “теплими” кредитами. Йдеться про приблизно 20 тис. родин на місяць. Разом з тим, за даними Держстату, у середньому за місяць в опалювальний сезон за субсидіями звертається понад 400 тис. родин. Замість того, щоб допомогти людям платити менше, уряд продовжує спалювати бюджетні кошти.

Уряд має надати можливість людям зменшити витрати, оскільки програмою субсидій у силу різних причин охоплені не всі, хто мав би їх отримувати. Більше того, уряд зменшує соціальні норми споживання енергоносіїв. Неважко спрогнозувати, що наступним кроком буде зменшення й інших соціальних норм, що болюче вдарить по отримувачах субсидій.

Збільшення витрат на тепломодернізацію будинків принаймні на 10 млрд гривень дозволить протягом короткого часу відчутно зменшити споживання комунальних послуг.

За офіційними заявами, цього року на субсидії передбачено понад 50 млрд гривень. Уряд прагне скоротити ці видатки, але це прагнення має реалізовуватися обдумано, з урахуванням можливих соціальних наслідків. Тому необхідно збільшити витрати на енергоефективність.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка