На тлі цієї паніки з вакцинацією розкажу про власний досвід. Зізнаюся чесно, я побоювалася вакцинуватись. Справа полягає, звісно, не в усій цій “штуці з чіпами”.
Просто я схильна до алергій, а тут ще мала проблеми зі здоров’ям влітку. Лікарі радили дочекатися, поки мине гострий період. Потім посипалися дописи знайомих про те, як їх “штирило” після Moderna.
Щоб з’ясувати для себе що та як, я перечитала гігабайти інформації. Популярної та наукової. Про всі типи вакцин, принципи дії, ефективність.
Я переговорила з десятком лікарів і зробила абсолютно усвідомлений вибір – вакцинуватися препаратом Pfizer. Поясню чому.
- Pfizer – новітня вакцина, яку розробило німецьке подружжя. Реальні люди, науковці, які зараз живуть в центрі Європи. Своїм ім’ям та життям вони відповідають за власний винахід.
- РНК-білок, який входить до складу вакцини Pfizer, може давати побічну реакцію у вигляді міокардитів та перикардитів у молодих чоловіків віком 16-25 років. Один випадок на 600 тис. людей. Такі дослідження вже є. Але я не належу до цієї групи ризику. Для мене незрівняно вищі шанси важко захворіти на Covid-19 і невідомо, чи зможу я його подужати.
- У Moderna вміст РНК-білку набагато вищий, ніж у Pfizer. Саме тому ця вакцина переноситься інколи важче, проте й надає сильніший захист.
- Найбільш безпроблемно переноситься CoronaVac. Це взагалі стара добра вакцина від грипу, трохи удосконалена. Тому ним радять щепитися людям з хронічними хворобами серця. Однак цю вакцину не визнають у ЄС. З моєї точки зору, через політичні мотиви. Але я налаштована їздити за кордон, оскільки маю там родичів.
- Між перспективою отримати декілька днів температури через вакцину чи декілька тижнів реанімації через коронавірус обрала перше.
Я пішла вакцинуватися у лікарню, а не виїзні центри, щоб бути впевненою, що у разі алергічної реакції мені швидко допоможуть. Напередодні зробила загальний аналіз крові, щоб подивитися, чи немає у мене вірусної інфекції. Також зробила тест на антитіла, переконавшись, що в мене їх немає.
Зробила щеплення та взяла на декілька днів паузу у спілкуванні. На 4-8 день виробляється імунітет, тож важливо не заразитись вірусом. Як перенесла? Ніяк. Тобто, взагалі без проблем.
У першу ніч трохи боліла рука. На сьомий день боліла нога (стопа). Я думала, що зв’язки потягнула, але лікар припустив, що це через невралгію після щеплення. Тривало пів доби.
Словом, була навіть розчарована на тлі усіх страшилок, які пишуть у соцмережах. Такий мій досвід. Може когось він зробить сміливішим.
Фото: Оксана Соколова