PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Микола Капітоненко

Зустріч Трампа та Путіна: чому все завершилось без результатів

16 липня відбулася зустріч президентів Володимира Путіна та Дональда Трампа.

Це був найменш змістовний з усіх самітів в історії російсько-американських відносин. Незважаючи на те, що традиційно на порядку денному були ті ж питання, що й 2010 року на аналогічному саміті Медвєдєва та Обами, про нерозповсюдження ядерної зброї, Північну Корею, Іран та Сирію, якихось конкретних результатів не було досягнуто.  

На відміну від 2010 року, саміт був важливий лише просто як зустріч, що відбулась, як для Росії із зрозумілих причин, так і для США. Але практичних наслідків або значних зрушень в ряді питань немає.

Читайте: Маленька варена макаронина – Шварценеггер про Трампа на зустрічі з Путіним

Чому так мало згадали про Україну

Україна не настільки важлива для американської адміністрації, щоб детально обговорювати такі речі. Судячи зі спільної прес-конференції, проблеми міжнародної безпеки обговорювались широкими мазками, зачіпались найбільш важливі та масштабні питання. Україна згадувалась як одне з них.

Сподіватись на те, що два президенти заглиблюватимуться в деталі планів, які є достатньо складними для реалізації, або з’ясовувати аспекти врегулювання конфлікту на сході України – це було б перебільшенням ролі України.

Читайте:  Чому Трамп і Путін ні про що не домовилися

Основна причина – Україна сьогодні не настільки важлива. Друга причина в тому, що немає чого нового сказати. Посилання на Мінські домовленості, які зробив Путін, підтверджують це. Зазвичай, посилаються на них в тих випадках, коли нічого іншого на столі переговорів немає.

Що буде далі

На рівні президентів навряд чи можна розраховувати на подібний саміт знову. Для Трампа дуже дорого коштуватиме тісне спілкування з Путіним.

Якщо ставити питання про щось подібне в найближчому майбутньому, то це автоматично призведе до загострення звинувачень Трампа у співробітництві з Росією, підніме тему втручання російських спецслужб в американські вибори.

Проте, на робочому рівні різного роду обговорення, пошук компромісів, які, насамперед, важливі для США, триватимуть, оскільки є питання, в яких Росія може американцям бути корисною.

Читайте: Трамп не зміг сказати правду і принизив себе перед Путіним – Маккейн

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка