PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Без води, прогулянок і пенсії. У психлікарні під Харковом знущалися над пацієнтами

У психіатричній лікарні №2 у Харківській області пацієнтів закривали в неопалюваних приміщеннях, не давали питну воду, не випускали на прогулянку і, ймовірно, застосовували фізичне насильство.

Без води, прогулянок і пенсії. У психлікарні під Харковом знущалися над пацієнтами

У психіатричній лікарні №2 у Харківській області зафіксували жорстоке поводження з пацієнтами, повідомляє прес-служба уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За інформацією прес-служби, персонал лікарні закрив у приміщенні, яке не опалюється, п’ятьох пацієнтів. Вони пробули там з ранку і до 15.00.

За словами співробітника департаменту національного превентивного механізму Ірини Сергієнко, коли пацієнтів виявили, вони не хотіли повертатися у відділення. Вони боялися, що до них можуть застосовувати фізичне насильство. Один сліпий пацієнт був в тапочках на босу ногу і трясся від холоду.

Читайте: Пожежа у Львові – палає обласна клінічна лікарня

Під час перевірки було виявлено, що у чоловічому відділенні замість 56 пацієнтів, був лише 41 пацієнт.

За словами головної медсестри, чотирьох пацієнтів у день візиту виписали, хоча ніде це не зафіксовано. Інші знаходяться в лікувальному відділенні, що теж не задокументовано.

У жіночому відділенні у пацієнтів відбирали пенсії “на потреби лікарні”. Особливо у тих, хто лікується тут багато років.

Неналежні умови зафіксовані у чоловічому відділенні: немає гарячої води, ліжка з панцирної сіткою, поганої якості матраци та постільна білизна, відсутні тумбочки, пацієнти палять у приміщенні.

Пацієнти не виходять на прогулянки і не мають вільного доступу до питної води.

За результатами візиту в лікарню складено звіт з рекомендаціями, який направлять керівництву Харківської області та обласної прокуратури.

Нагадаємо, минулого року в Україні заборонили класти людей у психлікарню без їхньої згоди.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка