У чоловіка обмороження кінцівок, але його стан стабільний, повідомила речниця управління ДСНС у Закарпатській області Наталя Батир у коментарі Укрінформу.
За її словами, киянину вдалося так довго протриматися лише завдяки навичкам виживання в екстремальних умовах та відповідному спорядженню.
Поки тривали пошуки, Ігор рятувався як міг. Руками робив заглиблення у снігу, лягав на лижі і дрімав у сніжних ямах, відновлюючи сили. Щоб не замерзнути, танцював та стрибав. Часом уже не усвідомлював, чи ще живий.
На четвертий день блукань горами, знесилений, голодний і замерзлий, Ігор Грищенко на кілька секунд зловив телефонний зв’язок і подзвонив другу. Сказав: бачить поруч річку. Та рятувальникам тоді знайти його не вдалося.
На п’ятий день чоловік набрів в ущелині на будиночок лісника. Там розтопив піч, відігрівся, знайшов какао і банку з чорничним варенням. Зателефонував на 101, вказав орієнтири, за якими через кілька годин його й знайшли. Пошукова експедиція була надто складна, кажуть рятувальники. Шар снігу в горах місцями до трьох метрів, там усюди є загроза сходження снігових лавин. Таких будиночків лісника в тій місцевості кілька десятків.
Коли рятувальники забирали Грищенка з хатинки лісника, він виглядав бадьорим і навіть жартував, розповіла Батир, хоча зауважує, що ця історія порятунку унікальна.
– У нас не було таких випадків, аби після таких довгих пошуків в горах людину знаходили живою, – зізналася вона.
Читайте: У Карпатах врятували зниклого туриста
Нагадаємо, 34-річний киянин заблукав ще 6 січня у районі гори Гимба. 9 січня о 15.00 він зателефонував товаришу і повідомив, що знаходиться біля невідомої йому гірської річки. А 10 січня вінвдруге вийшов на зв’язок і повідомив, що перебуває у будиночку лісникa нa Боржaвському хребті.
Фото: Igor Gryshchenko