PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Уламок у черепі і розрив артерії! Як обрати вейп і не померти

Останнім часом електронні сигарети вибухають все частіше. Факти ICTV зібрали історії постраждалих, а також дізналися, як надати собі першу допомогу.

Уламок у черепі і розрив артерії! Як обрати вейп і не померти

Електронні сигарети стали справжніми вбивцями, за останній тиждень вони вибухали тричі. Ми відправили історії постраждалих лікарю Юлії Поворознюк і запитали, як потрібно діяти у тій чи іншій ситуації.

Нещасні випадки від вейпу

Перерізало артерію

У штаті Техас (США) 24-річний хлопець помер через вибух електронної сигарети. Справа у тому, що вейп вибухнув у нього у руках, що призвело до розриву сонної артерії, у хлопця почалася кровотеча у мозку. Він пролежав два дні у лікарні і помер.

За словами лікаря, тут важливо було до приїзду швидкої допомоги притиснути судину пальцем. Це допомогло б хоч якось зупинити кровотечу.

Важливо. Сонну артерію притискають великим пальцем до хребта збоку від гортані, обхопивши іншими пальцями руки м’язи шиї ззаду. Не можна одночасно затискати обидві сонні артерії – праву і ліву при пораненнях на обох боках обличчя.

На зображенні нижче номерами 4 (права сонна) і 5 (ліва сонна) позначені місця, де потрібно притиснути артерію пальцями.

Далі справа за лікарями.

Уламок застряг у черепі

Ще один випадок стався з 18-річним юнаком на Дніпропетровщині. Електронна сигарета вибухнула прямо у нього у руках і уламок застряг у черепі.

– Тут в жодному разі не можна витягувати уламок з голови. Потрібно покласти людини у горизонтальне положення і викликати швидку, – каже Юлія Поворознюк.

Множинні травми

Теж на Дніпропетровщині через вибух електронної сигарети хлопець отримав рану гомілки, відкриту черепно-мозкову травму і потрапляння стороннього тіла у м’які тканини голови.

У цьому випадку потрібно також покласти людину у горизонтальне положення, обробити рани і викликати швидку.

– Всі три випадки – екстрені. Для цього конкретно краще звернутися до лікаря швидкої допомоги, – каже Поворознюк.

Зачепило всіх

У Росії у руках студентки московського коледжу №50 у Зеленограді вибухнув вейп, що призвело до поранення трьох осіб. У однієї зі студенток рана на підборідді, в іншої – слабкий опік двох пальців, у третьої – почервоніння на обличчі.

Тут травми незначні, тому можна обійтися без лікарського втручання, важливо просто обробити рану.

Влетіло у голову

У травні минулого року в американському штаті Флорида 38-річний чоловік помер від вибуху електронної сигарети. Чоловіка знайшли мертвим пожежники, які прибули в його будинок через сигнал тривоги. У нього було зранене обличчя і опіки по всьому тілу.

Чи звертатися до суду?

Припустимо вам пощастило і ви після вибуху електронної сигарети вижили і не залишилися калікою. Що тепер, будете подавати заяву до суду? Багато хто відповість – ні, мовляв, нічого не доведу, лише час і гроші даремно витрачу. Максимум, що зробите – вимагатимете гроші у компанії, де купили бракований товар. На цьому історія закінчиться.

Саме такий сценарій прокрутив і Дмитро з Дніпропетровської області. Він не став подавати заяву до поліції і обмежився стягненням грошей за товар.

А йому на хвилиночку пробило череп осколком!

Однак виробник електронних сигарет, як і виробник будь-якого іншого товару, несе відповідальність за товар. Про це йдеться у ст. 6 закону України Про захист прав споживачів.

– Статтею передбачено право споживача на належну якість продукції. Там зазначено обов’язки виробників забезпечити покупців товаром належної якості, який повинен відповідати всім нормам і технічним характеристикам, – каже адвокат Олександр Босенко.

Тому, якщо була заподіяна шкода майну або здоров’ю людини, юридично зафіксуйте цей факт – при свідках оформіть акт шкоди. Далі звертайтеся до поліції і вимагайте грошову і моральну компенсацію від виробників.

– Не буде зайвим провести експертизу виробу, щоб довести причинно-наслідковий зв’язок між поломкою і заподіяною шкодою (факт несправності виробу під час його використання), – говорить експерт.

Як обрати безпечний вейп

Головне правило – це купувати електронні сигарети в офіційних магазинах. Ви зобов’язані вимагати у продавця відповідний сертифікат безпеки продукту.

Вартість сертифікованих пристроїв для куріння – у середньому півтори тисячі гривень.

Читайте: Навіть одна цигарка – смертельна. Розвіяні міфи про куріння

До речі, Факти ICTV писали, як обрати вейп, на що варто звернути увагу.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка