PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як уникнути покарання за злочин і чи працює угода зі слідством

Аби уникнути або пом’якшити покарання за злочин, підозрюваний може укласти так звану угоду зі слідством, тобто надати корисну для правоохоронців інформацію.

Як уникнути покарання за злочин і чи працює угода зі слідством

Як працює така схема в Україні та чи всі злочинці можуть розраховувати на поблажки?

У даному випадку показова справа, коли у Києві молодики у масках зупинили електричку, труїли пасажирів токсичною фарбою і закидали камінням.

Злочинцям загрожувало 7 років за ґратами. Зрештою, із групи хуліганів підозру оголосили чотирьом, а одному вже навіть винесли вирок – два роки умовно.

Читайте: Скасувати! Папа Римський прийняв рішення щодо смертної кари

З’ясувалося, що такий м’який вирок, бо зловмисник пішов на угоду зі слідством.

Проте не все так просто. Сама норма угоди зі слідством в Україні з’явилася усього 7 років тому. Але в Америці та Європі успішно використовується вже давно. До того ж угоду підписати можна на будь-якій стадії розгляду справи.

– Якщо така угода укладається на стадії досудового розслідування, то, звичайно, спрощується процес. Менше затрачається часу слідчим прокурором і судом. Відповідно, менше затрачається матеріальних засобів, – пояснив екс-заступник генпрокурора Олексій Баганець.

Водночас, угода зі слідством поширюється не на всіх злочинців.

– Угода може бути укладена щодо злочинів невеликої, середньої тяжкості та тяжких злочинів. Умисне вбивство уже відноситься до особливо тяжких злочинів і тому, як правило, укладення угоди у таких кримінальних провадженнях не допускається. Однак, кримінально-процесуальний закон містить виключення, – розповів заступник керівника управління нагляду прокуратури Києва Дмитро Власов.

За його словами, на угоду зі слідством можуть розраховувати злочинні групи і навіть терористи – але лише учасники банди, а не організатори.

До того ж існує ризик тиску з боку правоохоронців – так званого пішака можуть просто примусити назвати потрібне ім’я. Тому нерідко підозрювані взагалі здають непричетних до їхньої справи осіб.

До слова, Факти ICTV розповідали, де у світі є смертна кара і чи можливо ввести вищу міру в Україні.

Джерело: Надзвичайні новини

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка