Ввечері 30 жовтня після потужних вибухів у Харкові зруйновано майже весь підʼїзд житлового багатоповерхового будинку. Після влучання ФАБом-500 постраждали понад 30 людей. Відомо про загиблих 12-річного та 15-річного хлопців та чоловіка.
Вибухи в Харкові – які наслідки
У Харкові було чути вибухи ввечері 30 жовтня, повідомив міський голова Ігор Терехов.
Після прильоту КАБа в четвертий поверх багатоповерхового будинку в Харкові виникла пожежа. За попередніми даними, ворог вдарив ФАБом-500. У ДСНС повідомили, що зруйновано під’їзд 9-поверхового будинку – з першого по п’ятий поверхи. Руйнування будинку від ворожого КАбу досить значні, що загрожує обвалом.
Як зазначили українські журналісти, у частині Харкова після вибуху зникло світло. Пошкоджено цивільні автомобілі.
Обстріл Харкова – що відомо про постраждалих
За словами очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова, під завалами знайшли 12-річного хлопчика. Дитина дістала важких травм голови та переломів. Медики понад пів години проводили реанімаційні заходи, та, на жаль, врятувати хлопчика не вдалося.
Також з-під завалів рятувальники деблокували фрагменти тіла. Згодом Синєгубов повідомив, що знайдені фрагменти належать попередньо ідентифікованій особі. Він також повідомив, що рятувальники деблокували тіло цивільного чоловіка, віком приблизно 25-30 років.
Як повідомив начальник слідчого управління ГУ Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов, російська авіабомба прилетіла по району Салтівка.
– Це була ФАБ-500 з УМПК, з-під бетонних плит дістали 12-річного хлопця, але його не встигли навіть довезти до лікарні, дитина померла у швидкій, – написав він.
Тіло пʼятнадцятирічного школяра Бориса, який гостював у бабусі та дідуся, рятувальники довго не могли дістати з-під завалів, бо його квартиру завалило бетонними плитами верхніх поверхів.
Родина підлітка проживає на Північній Салтівці і батьки відвезли сина туди, де вважали, буде безпечніше, ближче до метро. Під час удару хлопець був у квартирі на першому поверсі, саме з того боку, куди прилетіла російська авіабомба. Дорослі на момент удару були в іншій кімнаті й вижили.
– Тіло 15-річного Бориса, який залишався під уламками на першому поверсі, вдалося дістати з-під бетонних плит. До останнього сподівалися, що дитину вдасться врятувати, та на жаль, хлопець помер під завалами. Це – третя жертва російського удару по багатоповерхівці, – розповів Сергій Болвінов.
Особу чоловіка, якого знайшли раніше, поки що не встановили. Відомо, що він жив на верхніх поверхах, йому було близько 35 років.
У ДСНС повідомили, що кількість поранених внаслідок авіаудару по багатоповерхівці зросла до 36 осіб, трьох із них врятували надзвичайники.
Рятувальні роботи завершилися лише увечері 31 жовтня.
Удар по Харкову – заява Зеленського
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Росія вдарила керованою авіабомбою по девʼятиповерхівці в Харкові. За його словами, партнери бачать, що відбувається щодня в Україні.
На думку глави держави, у таких умовах кожне відкладене рішення – це щонайменше десятки, а то й сотні таких російських бомб проти України.
– Їхні рішення – життя наших людей. Тому ми разом мусимо зупинити Росію та зробити це з усією можливою силою, – заявив президент України.
Перед вибухами Повітряні сили ЗСУ зафіксували ударні дрони Shahed на півночі Харківської області, які прямували курсом на південний схід.
Згодом спостерігалась активність ворожої тактичної авіації на південно-східному напрямку, а українські військові попередили про загрозу застосування авіаційних засобів ураження для прифронтових областей.
Харків на карті
Російські війська неодноразово обстрілювали Харків керованими авіаційними бомбами, дронами та ракетами.
Харків – це місто на північному сході України, площа якого становить близько 350 кв. км.
Ввечері 30 жовтня російські війська завдали удару по Дніпру, внаслідок чого постраждав 14-річний хлопчик.
У цей же вечір Росія здійснила масований обстріл Одеського регіону, запустивши 10 ракет різних типів.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 981-шу добу.
На інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні можна стежити за ситуацією в містах.
Джерело: Харківська ОВА, Ігор Терехов
Фото: Харківська ОВА