Поширювали пропаганду: в Україні затримали 5 проросійських агітаторів

Проросійські агітатори

Фото: СБУ

У декількох регіонах України правоохоронці затримали п’ятьох проросійських агітаторів, які виправдовували повномасштабне вторгнення РФ та очікували на захоплення України. 

Про це інформує Служба безпеки України.

Виправдовували агресію РФ: затримано 5 агітаторів

Отже, у Києві вдалося затримати 51-річного блогера, який уже має вирок за поширення проросійської пропаганди. Проте під час випробувального терміну він знову повторив злочин.

Зловмисник публікував у TikTok провокаційні відео, в яких вихваляв військово-політичне керівництво країни-агресора та виправдовував захоплення частин території України.

Водночас у Харкові про підозру повідомили жительці обласного центру, яка в російських Telegram-каналах поширювала неправдиву інформацію про військових ЗСУ.

Також жінка виправдовувала ракетно-бомбові удари РФ по цивільній інфраструктурі міста та закликала росіян до окупації всього регіону.

Крім того, у Донецькій області затримали трьох місцевих жительок, які у заборонених соцмережах Одноклаcсники та Вконтакте героїзували російського диктатора Путіна та ватажків терористичних угруповань РФ.

Під час обшуків у затриманих вилучили телефони та комп’ютерну техніку із доказами підривної діяльності на користь країни-агресора.

Поплічникам РФ повідомили про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ⁠ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
Читайте також
Коригував удари по Миколаєву з горища багатоповерхівки: СБУ затримала агента РФ
Джерело: Поширювали пропаганду: в Україні затримали 5 проросійських агітаторів | Факти ICTV
Аліна Гончаренко редакторка стрічки новин