Мер Києва Віталій Кличко оголосив про звільнення семи високопосадовців Київської міської державної адміністрації, які фігурують у гучному розслідуванні про масштабні зловживання в сфері розподілу столичної землі.
Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.
Корупційний скандал у КМДА
Рішення стало реакцією на розслідування НАБУ та затримання Державним бюро розслідувань топкерівників КП Київзеленбуд за підозрою в корупційних схемах, зокрема отриманні відкатів.
З посад звільнено:
- заступника голови КМДА Петра Оленича;
- заступника керівника КП Київблагоустрій Олексія Мушту;
- заступника директора КП “Спецжитлофонд” Юрія Леонова;
- депутата Київради та голову земельної комісії Михайла Терентьєва — з посади директора КП Інженерний центр;
- директора КП Київський інститут земельних відносин Ігоря Долинського;
- директора КП Спецжитлофонд Володимира Шарія;
- заступницю директора Департаменту містобудування та архітектури Валентину Святину.
Крім того, директор КП Фінансова компанія Житлоінвест Віктор Погребний наразі перебуває на лікарняному, і після його завершення також буде звільнений.
Фракція партії УДАР вже розпочала процедуру відкликання Терентьєва з депутатського мандата, оскільки він є підозрюваним у кримінальному провадженні.
Кличко також прокоментував ситуацію з іншими посадовцями, чиї імена згадувались у журналістському розслідуванні, зазначивши, що вони не мають чіткого процесуального статусу. Зокрема, секретар Київради Володимир Бондаренко має статус свідка.
– Його обирали депутати — і тільки вони можуть його звільнити. Наразі він відсторонений від ведення засідань, які тимчасово вестиму я, — додав Кличко.
Спецоперація НАБУ Чисте місто
Нагадаємо, що в лютому НАБУ в межах операції Чисте місто оголосило підозри деяким чиновникам, включно з одним із заступників голови КМДА та головою Земельної комісії Київради.
Слідство вважає, що зловмисники реалізували схему заволодіння землею, реєструючи неіснуючі будівлі на перспективних ділянках для обходу процедури торгів.
Згідно з даними НАБУ, учасники схеми вже незаконно заволоділи ділянками на понад 11 млн грн і намагалися оформити ще шість ділянок загальною вартістю понад 83 млн грн.
Кличко також ініціював перевірку всіх документів щодо згаданих ділянок. У разі виявлення порушень землевідведення буде скасовано.
Київрада, своєю чергою, звернулася до Верховної Ради з вимогою закрити законодавчі лазівки, які дозволяють подібні зловживання.