Потужні вибухи в Харкові прогриміли ввечері у вівторок, 8 квітня. Російські війська атакували місто дронами Герань-2.
Вибухи в Харкові 8 квітня – які наслідки
Спікер Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко повідомив про наслідки атаки безпілотників.
– З 21 до 23 години вечора росіяни завдали близько 20 ударів по Основ’янському, Індустріальному, Шевченківському та Київському районах Харкова, – повідомив він.
Близько 10 приватних житлових будинків було пошкоджено в Київському районі. У Шевченківському районі удари припали по відкритій місцевості.
Найбільше постраждав Основ’янський район – туди прилетіло близько 15 дронів.
За його словами, ворог атакував промислову зону. Внаслідок вибухів у Харкові на території цих підприємств виникло близько п’яти займань.
– Щодо напрямку діяльності – то це кондитерське виробництво, підприємства з виготовлення дрібних побутових речей, також підприємства з виготовлення лакофарбових виробів, станції технічного обслуговування. Тобто всі цивільні підприємства, – розповів Чубенко.
Після того як Харків 8 квітня потрапив під ворожу атаку дронів, постраждали двоє містян. Чоловік (близько 65 років) дістав поранення голови, а жінка близько 50 років зазнала сильного стресу.
Речник зазначив, що масштаби руйнувань дуже значні. У постраждалому районі пошкоджені адміністративні будівлі, а також ангари, склади та виробничі приміщення. На території були великі пожежі, пошкоджено багато майна та автомобілів.
Перед вибухами у Харкові Повітряні сили попередили про загрозу загроза застосування ворожих дронів.
Зокрема, на сході Харківщини зафіксували групу ударних безпілотників, яка рухалася західним курсом.
У ніч з 7 на 8 квітня російські війська обстріляли базу відпочинку в передмісті Харкова.
Як уточнив керівник Харківської ОВА Олег Синєгубов, балістична ракета Іскандер-М вдарила по території бази відпочинку, яка вже не діє, в селі Високий Харківського району.
За його словами, зафіксовано влучання по чотириповерховій будівлі. Відомо, що троє людей дістали гостру реакцію на стрес.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 1 141 добу.
На інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні можна стежити за ситуацією в містах.