PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Україна може залишитися без книжок, держава заборгувала видавцям мільйони гривень

Зранку гроші – увечері книги. Просте правило бізнесу у стосунках держави та видавництв не діє.

Зранку гроші – увечері книги. Просте правило бізнесу у стосунках держави та видавництв не діє.

Причому, так триває уже останніх 4 роки. Літературу за програмою «Українська книга» видають, роботу виконують, залазячи навіть у борги перед типографіями та продавцями паперу, а наприкінці року залишаються ні з чим.

Олександр Афонін каже, гроші на рахунках Державної казначейської служби були, але видавництвам їх чомусь не перерахували. В офіційному листі на запит «ФАКТІВ» чиновники відповіли: «Однією з причин, що ускладнила здійснення вказаних платежів у минулому році, було нерівномірне планування зазначених видатків». Директор видавництва Олександр Красовицький, який не дорахувався 3-х мільйонів гривень, пояснює це просто: «Це результат роботи Міністерства фінансів, яке гроші, які лежать на рахунках, використовувало на інші цілі, а видавці залишилися без своїх грошей за поставлені книги і зараз ми змушені різко знизити обсяги виробництва».

Хто знижує обсяги, а хто і взагалі на грані банкрутства. Дрібні видавництва не можуть ані зарплатню платити, ані розраховуватись з типографією. Але навіть за таких умов відмовлятися від участі в державній програмі ніхто не хоче, бо для галузі ці гроші чи не єдина можливість заробити.

Для прикладу, торік в Україні було продано вітчизняних книг на 90 мільйонів євро, а в Польщі більше, аніж на мільярд, значно краще працює і російський ринок. В Україні ж і ті крихти, які держава виділяє на те, аби люди читали, видавці чекають роками. Судитися ж з державою книгарі бояться: ані можливостей, ані часу на це не мають. Сподіваються, що хоча б ті 40 мільйонів, які запланували в бюджеті на цей рік, вони таки одержать. // ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка