PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Awesome Ukraine: що таке оселедець і бандура, чому українці люблять борщ і сало

Відтепер іноземці, які відвідують Україну, можуть привезти додому ще один сувенір – інтелектуальний.

Awesome Ukraine: що таке оселедець і бандура, чому українці люблять борщ і сало

Відтепер іноземці, які відвідують Україну, можуть привезти додому ще один сувенір – інтелектуальний.

Що таке козацький оселедець і бандура, чому українці так люблять сало і борщ, і чому пишаються братами Кличками та Андрієм Шевченком? На ці запитання іноземці, які приїздять до України, часто не знаходять об’єктивної відповіді.

Їм допомогло видавництво «Основа» і випустило книжку «Awesome Ukraine», тобто «Дивовижна Україна». Автори проекту кажуть – це сучасний путівник нашою державою через її символи.

«Коли я приїжджаю закордон, я починаю людям розказувати про те, що для мене є Україна. Україна – це вареники, це кобза, це чорнобривці, це брати Кличко, це Андрій Шевченко. І саме таким чином ми і створили цю книжку. Тобто це така розповідь про те, що є Україна», – каже автор проекту «Awesome Ukraine» Богдана Павличко.

«У французів є фуа-гра, а в українців – сало» – так починається розповідь про легендарний український делікатес. Автори тексту – молоді українські письменники Іра Цілик та Артем Чех кажуть – писали з любов’ю та гумором, аби читати було цікаво усім. І з кожним рядком відкривали Україну перш за все для себе.

«Я відчув великий патріотизм у душі, коли писав це. Тобто я багато речей не знав. І коли я почав писати, я зрозумів, що я сам не знаю цієї України. Я думаю, що є шанс і в іноземних гостей дізнатися про цю Україну, як дізнався про неї я», – говорить Артем.

Відомий українець Олег Скрипка з’являється на сторінках видання двічі – як лідер гурту «ВВ» та як засновник фестивалю «Країна Мрій». Але книжка музикантові сподобалась насамперед не цим. А європейським дизайном, ідеєю та правдою про Україну, якої катастрофічно бракує у світі.

«Інформація, яка є у світі про Україну, повністю негативна і не об’єктивна. Тому Україні варто будувати свій імідж не просто з нуля, а з мінуса. А це реальні такі речі, якими ми можемо пишатися, які про нас багато хто не знає», – каже Скрипка.

Ціна правдивої інформації про Україну – 140 гривень за примірник. Для європейців – це геть невеликі гроші. Автори проекту вірять в успіх свого видання і вже планують випустити «Дивовижну Україну» російською та українською мовами. І можливо більшим накладом, адже тираж англійською – лише 1,5 тисячі.

//Юлія Ярмоленко, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка