PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Черга як до Мавзолею! “ФАКТИ” запрошують у найпопулярніший у світі музей Ван Гога

Нині його музей у Амстердамі – один із найбільш відвідуваних у світі.

Черга як до Мавзолею! “ФАКТИ” запрошують у найпопулярніший у світі музей Ван Гога

Нині його музей у Амстердамі – один із найбільш відвідуваних у світі.

Пресу пускають лише до відкриття музею. Адже відвідувачам потрібен простір, аби відгадати Ван Гогові загадки. Зрозуміти Ван Гога нелегко. Навіть сам художник писав: багатьох його роботи можуть розчарувати через неправильні кольори та некласичні зображення.

Початок його творчості – дуже темний – Ван Гог намагався стати проповідником, хоча не надто вірив у церву. А ще, хотів, аби його сприймали серйозно тому й вибирав аскетичні відтінки. Основна картина голландського періоду: «Ті, що їдять картоплю». Ван Гог вважав: полотно велике, тому брат зможе її добре продати.

«Я можу говорити гучніше, аби вас у чомусь переконати. Ван Гог робив те саме. У нього все – перебільшене. Люди тут карикатурні – бо це ідеї. Вони й виглядають, як тварини: хтось помітить корову, хтось – свиню», – говорить старший дослідник творчості Ван Гога Доктор Луіс ван Тілборг.

Доктор Луіс Ван Тілбборг як дві краплі води схожий на один із портретів Ван Гога. Жартує, тому тут і працює. Його улюблена робота – Спальня. Тут мрії художника про спокій. Цікаво, що стіни у спальні спочатку були фіалковими, та з часом колір вицвів, і нині в музеї мріють з допомогою комп‘ютера дослідити істинні відтінки.

Таких спалень декілька – так само, як і автопортретів, і знаменитих соняхів. Ван Гог відточував майстерність і кольори. Після переїзду в Париж став писати лише яскравими фарбами, а це в 19 столітті було в новинку. Найпопулярніша картина – життєрадісні соняхи, утім, в музеї переконують – лише діти помічають справжній настрій майстра- квіти вмирають.

Останній рік життя Ван Гог провів у психлікарні – нині лікарі приписують йому різні види епілепсії, і одна із цих двох картин була останньою перед самогубством.

«Картини Ван Гога почали продаватися лише після його смерті – наприкінці 19-го століття. Багато полотен він переправляв братові. І той вторговував, звісно, не стільки, скільки б роботи коштували тепер! Утім, нині усі його роботи безцінні», – каже Луіс ван Тілборг.

За життя Ван Гог зміг продати лише одну картину. Якби дожив дотепер, збагатів би лише на одних сувенірах. У музеї та біля нього туристи хапають усе.

// Ольга Чайко, «ФАКТИ», ICTV

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка