Національна збірна команда України, зігравши в нульову нічию в поєдинку зі Словаччиною в Жиліні, значно ускладнила собі життя у боротьбі за вихід на чемпіонат Європи.
Після 8 зіграних турів у табелі рангів команда Михайла Фоменка з 16 пунктами в активі посідає 3 сходинку, відстаючи від лідируючих Іспанії та Словаччини відповідно на 3 та 5 балів.
Теоретично синьо-жовті можуть навіть посісти першу сходинку за умов, якщо іспанці й словаки програють обидва заключні поєдинки. Але такий варіант скоріше з розряду фантастики, враховуючи, що в Іспанії та Словаччини попереду матч із Люксембургом.
Таким чином, українцям нічого іншого не залишається, як поборотися за кращу третю позицію, яка дає право напряму кваліфікуватися на континентальну першість.
Як видно з таблиці, потенційними конкурентами українців за першість серед кращих третіх збірних є Хорватія, Угорщина, Албанія та Ірландія. Швеція, Словенія, Ізраїль і Туреччина нам вже не суперники.
Тож розглянемо усі можливі варіанти, за якими Україна зможе залишитися кращою збірною, що посіла 3 місце.
Спершу поглянемо, за яким принципом УЄФА визначає кращу 3-тю збірну:
a. Більшу кількість очок;
b. Краща різниця м’ячів;
c. Більша кількість забитих м’ячів;
d. Більша кількість м’ячів, забитих на виїзді;
e. Fair Play;
f. Рейтинг УЄФА для збірних команд.
Група С (Україна – 13 очок)
1. Дві перемоги в двох матчах гарантують синьо-жовтим пряму путівку на Євро.
2. Нічия з Македонією (за умов, якщо балканці залишаться останніми й тоді результат із ними анулюється) та перемога над Іспанією також гарантують українцям місце під парижським сонцем.
Календар:
9 жовтня
Македонія – Україна
12 жовтня
Україна – Іспанія
Група H (Хорватія – 12 очок)
У Хорватії залишилися матчі з болгарами та мальтійцями, при чому результат з островитянами враховуватися не буде, адже вони замикають турнірну таблицю. Отож, більше 3 очок команда Срни набрати не зможе.
Це значить, що будь-яка осічка з Болгарією, зіграє на руку Україні, яка випереджає шахових на 1 бал.
Календар:
10 жовтня
Хорватія – Болгарія
13 жовтня
Мальта – Хорватія
Група F (Угорщина – 12 очок)
У нащадків Пушкаша залишилося два матчі з аутсайдерами секстету – Фарерськими островами та Грецією. Ситуація аналогічна Хорватії, де також наш суперник може набрати максимум 3 бали.
Враховуючи, що греки шансів піднятися вище практично не мають, українцям потрібно вболівати за Фарерські острови.
Календар:
8 жовтня
Угорщина – Фарерські острови
11 жовтня
Греція – Угорщина
Група I (Албанія – 11 очок)
В Албанії залишився дуже не простий календар – домашній поєдинок із Сербією та виїзд до Вірменії. Наразі останніми в групі I йдуть серби, проте їх відставання від передостанньої Вірменії складає усього бал. Однак існує варіант, при якому червоні взагалі можуть фінішувати на другій сходинці, адже в другої Данії залишився заключний виїзний поєдинок проти Португалії. Уявімо, що скандинави грають у нічию або програють португальцям, а албанці при цьому виграють у Сербії чи Вірменії, тоді саме підопічні де Б’язі виходять напряму.
Отже, нам потрібно вболівати за Португалію, Сербію та Вірменію.
Календар:
8 жовтня
Албанія – Сербія
Португалія – Данія
11 жовтня
Вірменія – Албанія
Група D (Ірландія – 9 очок)
В ірландців календар ще більш складний, ніж в Албанії. Зелені спершу приймають Німеччину, а потім їдуть у гості до Польщі. Зрозуміло, що за умов 100% результату Ірландія стане не третьою, а другою, а на 3 місце опустяться поляки. Відверто кажучи, в такий розклад мало віриться, й вже після матчу з бундестімом ірландці, скоріше за все, зійдуть із дистанції, й більше 13 очок (у таблиці 3-х місць) вони аж ніяк не наберуть.
Тому вболіваємо за Німеччину та Польщу.
Календар:
8 жовтня
Ірландія – Німеччина
11 жовтня
Польща – Ірландія
Також не варто забувати про різницю забитих та пропущених м’ячів, адже за умов рівності очок, саме цей показник гратиме вирішальну роль. Наразі синьо-жовті мають +8, хорвати – +9, угорці – +2, албанці – +4, ірландці – +1.