На Олімпійських іграх в Ріо Україна виступила геть погано, завоювавши всього 11 нагород, що стало абсолютним антирекордом. Однак цей показник міг бути набагато більшим, адже чимало наших спортсменів зупинилися за крок до п’єдесталу пошани.
Тож Факти ICTV згадують українських атлетів, котрі в Ріо посіли 4 місце.
Відзначимо, що, незважаючи на дерев’яну медаль, вітчизняні спортсмени все одно отримають грошову винагороду, яка складає 50 тис. гривень.
Читайте:6 українців, які виграли медалі Олімпіади 2016 для інших країн (ФОТО)
1. Андрій Проценко
Змагання: стрибки у висоту (легка атлетика)
У змаганні, в якому Проценко взяв четверте місце, бронзу виграв теж українець – Богдан Бондаренко. Обидва спортсмени стрибнули на однакову висоту (2,33 м), але Бондаренку для цього знадобилося менша кількість спроб.
2. Інна Грищун, Анастасія ТодороваЗмагання: байдарка-двійка, 500 м (веслування на байдарках і каное)Для того, щоб завоювати бронзову медаль на Олімпіаді в Ріо, спортсменкам не вистачило 0,661 секунди.
3. Анна Волошина, Лоліта Ананасова
Змагання: синхронне плавання, дует (синхронне плавання)
Іменитому дуету не вистачило сотих балів, щоб випередити Японію й посісти місце на п’єдесталі.
4. Микола Мільчев
Змагання: стрільба, скит
Золотий медаліст Олімпіади в Сіднеї Микола Мільчев ніс український прапор на церемонії відкриття. У боротьбі за бронзу спортсмен програв незалежному олімпійському атлету Абдуллі Аль-Рашиді всього два пункти – 14:16.
5. Дмитро Карюченко, Богдан Нікішин, Анатолій Герей, Максим Хворост
Змагання: фехтування на шпагах (командне)
Команда українських фехтувальників добре почала виступ на Олімпіаді, впевнено обігравши в 1/4 росіян – 45:32. Однак вже в півфіналі наші хлопці поступилися італійцям 45:33. У ключовому ж поєдинку за бронзу Богдан Нікішин й Ко в упертій боротьбі поступилися угорцям – 37:39.
6. Дарина Верхогляд, Євгенія Німченко, Олена Буряк, Анастасія Коженкова
Змагання: четвірки парні (академічне веслування)
Пройшовши всі раунди кваліфікації і показавши високий результат, спортсменки вийшли у фінал. Утім, у фінальному запливі їм не вдалося повторити кваліфікаційний час, і вони фінішували на п’ять секунд пізніше збірної Польщі, яка взяла бронзу.
7. Лоліта Ананасова, Ганна Волошина, Олена Гречихіна, Ольга Золотарьова, Олександра Сабада, Катерина Садурська, Ксенія Сидоренко, Анастасія Савчук, Дар’я Юшко
Змагання: синхронне плавання (командне)
Українські синхроністки отримали на кілька десятих бала менше, ніж японські спортсменки, котрим дісталася бронза.
8. Інна Грищун, Світлана Ахадова, Марія Повх, Анастасія Тодорова
Змагання: байдарки-четвірки, 500 м
У відбірковому етапі українки показали найкращий час на дистанції, але у фінальному запливі на 500 м їх результат виявився недостатнім, щоб завоювати медаль. Так, представниці Білорусі виявилися швидше наших спортсменок на три десятих секунди і завоювали бронзові нагороди. Після цього вони звинуватили Міністра молоді й спорту Ігоря Жданова у шантажі та зриві підготовки до Олімпіади в Ріо.