35-й за рахунком світовий рекорд Бубка встановив у 1994 році на турнірі в італійському містечку Сестрієрі. Тоді ще 31-річний українець подолав висоту в 6 м 14 см.
У першій своїй спробі спортсмен стрибнув на 5 м 70 см, у другій спробі підкорив висоту в 5 м 90 см, а вже в третій – встановив планку на рекордні 6 м 14 см.
За своє видатне досягнення Бубка отримав в Сестрієрі автомобіль Феррарі, який оцінювався в $ 120 тис.
Як пізніше згадував майбутній глава Олімпійського комітету України, за кожен рекорд йому платили в СРСР 1 тис. 500 рублів мінус прибутковий податок, що в підсумку становило 1 тис. 200 рублів!
За свою видатну кар’єру уродженець Луганська чотири рази ставав чемпіоном світу в залах і шість разів був чемпіоном світу на відкритому повітрі, чемпіон Європи в залах і на відкритих майданчик, олімпійський чемпіон. З 2005 року – Президент НОК, а в 2015 був обраний першим віце-президентом IAAF.
За свої заслуги Сергій Бубка став лауреатом багатьох міжнародних і національних нагород. Заслужений майстер спорту, кандидат педагогічних наук, Герой України, член Книги рекордів Гіннеса за найбільшу кількість світових досягнень у легкоатлетичному спорті.
Президент Міжнародного олімпійського комітету Хуан Антоніо Самаранч назвав Бубку найвидатнішим спортсменом сучасності.
Читайте: Київ прийме фінал Ліги чемпіонів 2018! Скільки це коштує і як будемо готуватися
Раніше повідомлялося, що український юніор побив рекорд Сергія Бубки серед спортсменів не старше 20 років.
3 роки тому ми святкували 20-річчя безсмертного рекорду. Ось відео з 2014-го.