Корейці з церемонії закриття Олімпіади влаштували надсучасне дійство. Поєднали традиційні танці, лазерне шоу та мультимедійні технології. Не обійшлось і без грандіозного феєрверка.
Український прапор на церемонії закриття доручили нести Олександру Абраменку – єдиному нашому медалісту на нинішніх олімпійських іграх. Спортсмен здобув золото у фристайлі. В Україні уважно стежили за виступами – батьки спортсмена. Мати каже, що син готувався до Олімпіади за кордоном. В Україні немає жодного трампліну.
Треку для скелетону в Україні теж немає. Учасник Олімпіади Владислав Гераскевич теж увесь час проводить збори за кордоном. Для підготовки до Олімпіади потрібні сотні тисяч гривень. Батько і за сумісництвом тренер спортсмена каже, що довелось навіть займати гроші і сім’я влізла у борги.
Розсипаються буквально на очах бази та траси для біатлону. Жодна з них не відповідає міжнародним стандартам. І у цьому виді спорту – наші збірники їдуть тренуватись в інші країни.
Дивіться: Пішов на ризик і став сенсацією Олімпіади. Як Абраменко стрибнув на золото.
Ще гірша ситуація в інших зимових видах спорту. Наші саночники сані купують за власні гроші, а це захмарні суми – до €10 тис. Наш олімпієць Андрій Мандзій свої сані зробив власними руками, бо грошей купити нові брендові у нього немає.
Через відсутність інфраструктури та фінансування молоді українські хокеїсти переїжджають масово за кордон, бо не бачать перспектив в Україні.
Схожа ситуація з відтоком спортсменів і у фігурному катанні. Яскравий приклад українка Альона Савченко, яка на цій Олімпіаді стала чемпіонкою у парному катанні і представляла Німеччину.
Але попри усі проблеми тренери продовжують працювати. Нехай і в екстремальних умовах та на ентузіазмі, але готують спортсменів високого рівня.
Раніше Факти ICTV писали, що у Пхенчхані завершилися зимові Олімпійські ігри 2018 року. Україна посіла 22-е місце в медальному заліку.