Як кишкові бактерії можуть впливати на ліки – дослідження

кишківник ліки мікробіом

Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Chemistry, виявило, що кишкові бактерії здатні знижувати ефективність лікарських препаратів.

Вплив мікробіому

Вчені університетів Пітсбурга та Йеля встановили, що кишкові бактерії здатні метаболізувати певні пероральні препарати, націлені на G-білкові рецептори, які відіграють важливу роль у лікуванні депресії, мігрені та діабету.

– Розуміння взаємодії між препаратами та мікробіомом — це ключ до персоналізованої медицини, — наголошує автор дослідження.

Як проходило дослідження

Вчені створили синтетичну спільноту з 30 типових кишкових бактерій і протестували вплив кожної з них на 127 GPCR-препаратів.

Результати дослідження показали, що 30 лікарських засобів зазнали метаболічних змін через вплив кишкових бактерій, а 12 з них були трансформовані.

Наприклад, під впливом бактерії Morganellа ілоперидон (препарат для лікування шизофренії) повністю змінив  хімічну структуру: розташування атомів у молекулі та зв’язки між ними.

Від ліків — до їжі

Дослідники зазначають, що цей підхід можна використовувати також для вивчення впливу харчових компонентів на організм.

Наступний крок команди — створити карту мікробного метаболізму для підвищення безпеки та ефективності не лише медикаментів, а й продуктів харчування.

Ці результати підкреслюють важливість персоналізованої медицини, коли лікування буде адаптованим до індивідуальних потреб кожної людини.

Читайте також
Учені створили ліки, які можуть відтермінувати розвиток хвороби Альцгеймера

ДжерелоSciTechDaily

Марина Мелехова редактор розділу Медицина
Категорії: Медицина