Хірурги з Південної Каліфорнії провели першу пересадку сечового міхура людині. Ця потенційно нова процедура може змінити життя деяких людей із важкими захворюваннями.
Повідомляється, що операція була проведена на початку травня двома хірургами з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та Університету Південної Каліфорнії 41-річному чоловікові, який втратив більшу частину місткості сечового міхура в результаті лікування рідкісної форми раку сечового міхура.
– Я був бомбою уповільненої дії. Але тепер у мене є надія, – сказав пацієнт Оскар Ларраінзар під час повторного прийому у своїх лікарів.
Надія для тисяч
Лікарі планують провести трансплантацію сечового міхура ще чотирьом пацієнтам у рамках клінічного дослідження, щоб отримати уявлення про результати, як-от ємність сечового міхура та ускладнення під час трансплантації, перш ніж розпочати масштабніше дослідження для розширення його застосування.
Завідувач відділення урології в Університеті Південної Каліфорнії Індербір Гілл назвав пересадку втіленням мрії в лікуванні тисяч пацієнтів із виснажливим тазовим болем, запаленням та рецидивуючими інфекціями.
– Немає жодних сумнівів: для цих людей відкрилися потенційні двері, яких раніше не було, – заявив хірург.
Розсуваючи межі
Як пише видання, на сьогоднішній день більшості пацієнтів, яким видаляють сечовий міхур, перепрофільовують частину кишківника, щоб допомогти їм мочитися.
Деяким встановлюють клубовий канал, який виводить сечу в мішок за межами живота, в той час як іншим вводять так званий неомивальний міхур, або мішок, поміщений всередину тіла, який прикріплюється до уретри і дає змогу пацієнтам секти у більш традиційний спосіб.